Vargová vyhrála na mistrovství ČR a další atletické výsledky

OSTRAVA /Lk/.- V Ostravě se uskutečnilo za účasti nejlepších republikových družstev mistrovství juniorů  ČR v atletice. Jihomoravský kraj reprezentoval celek Juniorek Olympu Brno, za který v rámci povoleného hostování startovala také diskařka Lokomotivy Břeclav Leona Vargová. Začátek soutěže se jí nepovedl, když první dva hody měla daleko za svým standartem jen za 32 metrů. Teprve třetí pokus záchrany měřil 42,40 a byl to současně vítězný pokus. Po postupu do finále hodila ještě dva hody přes 40 metrů, poslední byl přešlápnutý. Ani v kouli nezklamala, vrhem 11,88 si zajistila třetí místo. Celkem byla jednou z nejúspěšnějších závodnic Olympu, který v soutěži vyhrál ziskem 315,5 bodů a zajistil si tak účast v mezinárodní soutěži.  Získala celkem 19 bodů.

Úspěchy dálkoplazů

HAVLÍČKŮV BROD, BĚCHOVICE /Lk/ – Dva běžci břeclavské Lokomotivy se zúčastnili závodů na delší tratě v terénu. V Běchovicích se běželo mistrovství republiky v silničním běhu na 10 kilometrů. Zúčastnil se ho i nejlepší běžec okresu Roman Paulík. Mezi českou elitou se umístil na desátém místě v nejstarším krosovém závodě v ČR. Na desetikilometrové trati dosíhl času těsně nad 32 minut. – V Havlíčkově Brodě startoval v Havlíčkobrodském půlmaratonu Jiří Komínek z Lokomotivy Břeckav. Mezi 78 běžci doběhl na 8. místě celkově a třetí v kategorii běžců nad 40 le v čase 1:22,45 minut. Čas patří mezi nejlepší v břeclavském regionu.

Slovácká třetí ve čtyřboji

BŘECLAV /Lk/ – Na stadion Lokomotivy Břeclav se sjeli vítězové družstev Jjihomoravského kraje   atletického čtyřboje škol. Soutěžilo celkem sedm škol v běhu na 60 m, skoku, dle výběru, hodu dle výběru a vytrvalostním běhu (800 a 1000m). .Náš okres reprezentovala ZŠ Břeclav-Slovácká, která v kategorii dívek skončila třetí u chlapců jí nestačilo na madailové umístění. V kategorii chlapců si dobře vedl Hlavenka, který zaběhl nejlepších 60 m (7,73) v hodu míčkem byla druhý (65,55). Oberndorfer měl 60 m za 7,74, do dálky 518, 1000 m druhý za 3:11,39. U dívek zasluhuje pozornost vítězství Dvořákové v míčku (52,91, druhá byla Lenka Baránková (48,88).

Gymnázium Břeclav vyhrálo Corny Pohár
BŘECLAV /Lk/ – V Břeclavi se uskutečnila další významná atletická akce – Středoškolský pohár Corny. Soutěžila v kategorii dívek i chlapců družstva škol – vítězů Jihomoravského kraje. Nejlepší celky postoupí do celostátního finále, které se koná 10. října v Břeclavi za účasti nejlepších krajských celků. Okres Břeclav reprezentovalo Gymnázium Břeclav, které zaznamenalo pěkný úspěch vítězstvím v kategorii dívek,, které získalo celkem ; 8385 bodů a vybojovalo si účast v repuiblikovém finále. Nejlepší výkony dosáhla Herzová, která zvítězila ve skoku dalekém výkonem 520 cm, na 60 m byla druhá v osobním rekordu 8,03. Bravencová byla první ve skoku vysokém výkonem 168.. Vargová vyhrála o půldruhého metru kouli výkonem 13,57. V kategorii chlapců skončil celek Střední průmyslové školy a Obchodní akdamie na 4. místě. Výborně si vedl Zobač, ketrý vyhrál vrh koulí (12.46).