Vargová vícemistryní ČR juniorek v disku

PRAHA /Lk/ – Břeclaská diskařka Leona Vargová dosáhla svého životního úspěchu. Na mistrovství republiky juniorek do 22 let obsadila vynikající druhé místo. V semifinále se jí nedařilo a do finále postoupila průměrným, výkonem přes 38 metrů. Ve finále však měla všechny tři pokusy přes 40 metrů, nejdelší pátý 43,88, což je nejlepší výkon Břeclavska všech ženských kategorií. Ke svému vlastnímu nejlepšímu výkonu přidala více než metr. V letošních tabulkách ženských výkonů v disku je na 11. místě, žedný břeslavský atlet nemá lepší umístění. Mistrovství se zúčastnili také další dva atleti, odchovanci břeclavské Lokomotivy. Ondřej Vodák získal bronzovou medaili v trojskoku (14,80) a Erik Veselý skončil pátý v oštěpu výkonem 58,68.