Václav Neckář vyprodal kino Koruna

BŘECLAV (juh) – Koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily byl vyprodán dávno před svým konáním. A nikdo z návštěvníků břeclavského kina své investice do vstupenky určitě nelitoval.

Dvě nové písně na úvod koncertu mohly ještě působit trochu rozpačitě, ale pak už začal zpěvák svým fanouškům servírovat jeden legendární hit za druhým – Ša-la-la-la-li, Massachusetts, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Lékořice, Stín katedrál, Čaroděj Dobroděj či Chrám sv. Víta. Koncert rázem získal tu správnou náladu a publikum, jehož většinu tvořily ženy, si ochotně zpívalo s interpretem. Václav Neckář si na oplátku na krátkou chvíli odskočil z pódia zatančit s jednou z divaček.

Druhou půli zahájil jednou písní Ota Petřina, který potvrdil že stále patří mezi kytarovou elitu. A pak následovala další porce Neckářových hitů, které patří do zlaté pokladnice české populární hudby: Kdo vchází do tvých snů, má lásko, Suzanne, Doktor Dam Di Dam, Planetárium, Časy se mění (v duetu s bratrem Janem) či Lásko ztracená s nečekanými pyrotechnickými efekty. Přišla řada i na působivé nové písničky Hledal jsem tě pane a Andělé strážní. A mezi vytleskanými přídavky samozřejmě nemohla chybět Půlnoční, Neckářův největší hit 21. století. Koncert skončil zcela zaslouženým potleskem ve stoje.

Václav Neckář, který vloni v říjnu oslavil 71. narozeniny, potvrdil, že dokáže na scéně stárnout s noblesou, o jaké se různým rádobyhvězdám středního věku může jen zdát.

Foto: Jiří Holobrádek

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Chameleon Groove

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 13. 04. 2024 / 19 hodin Funk rockový …