V prodlouženém víkendu Lvi zvládli utkání jak ve Velké Bíteši tak i doma s Kroměříží

V prodlouženém víkendu Lvi zvládli utkání jak ve Velké Bíteši  tak i doma s Kroměříží

a v tabulce se zatím bez ztráty žádného bodu nachází v top dvojce spolu SHKM Hodonín

V sobotu 26.9. zvládli  Lvi první venkovní mistrovský zápas  s Velkou Bíteši

První venkovní mistrovský zápas zavedl Lvy do Velké Bíteše.  První třetina skončila nerozhodně, ve druhé už se ale Lvům podařilo jít do vedení, které do konce zápasu nepustili a ze studeného stadionu ve Velké Bíteši si tedy odváží všechny 3 body za výhru 6:3. V tabulce se zatím bez ztráty žádného bodu nachází na děleném 1. až 3. místě.

Průběh zápasu

O něco více aktivní start do zápasu měli domácí, kteří na nic nečekali a od první minuty hráli na 100%. Netrvalo to ale dlouho a Lvi se přizpůsobili rychlému tempu hry. Byli to právě hostující Břeclavané, kteří otevřeli skóre utkání. V čase 5:16 nabil Radim Lenkovič Kristiánovi Lokajovi, který střelou z první vymetl pavučinky nad lapačkou domácího brankáře. Relativně brzy se tedy Lvi dostali do jednobrankového vedení. Domácí Velká Bíteš se ale nenechala ani trochu rozhodit a za pouhé 2 minuty a 2 vteřiny dorovnala stav utkání, když Dupljaku dostal nahrávku do středu a trefil puk mezi vyrážečku a tělo břeclavského brankáře. Čas 7:18 a stav 1:1. Hned po obdrženém gólu se Lvi dostali do velké šance na vedení, skóre se však nezměnilo. Byl k vidění aktivní hokej, nahrávky chodily rychle a nikdo z hráčů na ledě nestál. V posledních deseti minutách první třetiny se do více šancí dostávali domácí, ty však trápila koncovka, často z dobrých pozic netrefovali bránu, nebo jejich poslední přihrávku před dobrou střeleckou pozicí zhatila obrana Lvů. Pokud už projektily domácích našly bránu, zlikvidoval povětšinou těžké a nepříjemné střely Filip Král, který stejně jako v prvním mistrovském utkání strážil bránu Lvů. Oproti tomu Lvi měli o pár střel více, nebyly však tak nebezpečné, jako akce domácích. Žádný z týmů ale neměl viditelně navrch a do konce 1. třetiny už tedy branka nepadla

Ve druhé třetině se hned po sedmi vteřinách dostal do samostatného úniku Roman Průdek, gól však nevstřelil a navíc se za necelou minutu odebral na trestnou lavici za sekání. V oslabení se Bíteš dostala hned do čtyř střel, všechny odražené puky ale dokázala likvidovat obrana Lvů, která spolu s celou lajnou zvládla početní nevýhodu velice dobře. Byl to Bronislav Čápek, který v čase 23:40 odstartoval 4 minuty, které rozhodly zápas. Byla to první střela Lvů v této třetině, která našla místo nad betonem a pod lapačkou domácího brankáře. Stav 2:1. Nakopnutí Lvi si téměř okamžitě vytvořili tlak v útočné třetině, který vyvrcholil krásnou gólovou akcí druhé lajny v čase 25:15. Radim Lenkovič nahrával na Libora Kocúra, který by mohl bez větších problémů překonat přesouvajícího se brankáře, útočník s číslem 97, ale puk posunul malinko výš na střed na Kristiána Lokaje, který bez problémů vypálil kotouč do prázdné brány bezmocného brankáře. Lvi měli více ze hry a byli lepším týmem. Povedenou čtyřminutovku dokončil Radek Zháňal, který v čase 27:22 po nahrávce od Romana Průdka, z jízdy, kdy si gólmana posouval více k tyči, našel skulinu nad ramenem maskovaného muže, který inkasoval již čtvrtý gól v tomto zápase. „O přestávce jsme si řekli, že do nich vletíme, začneme napadat a ubruslíme je. To se také povedlo“ Řekl v pozápasovém rozhovoru útočník první lajny s číslem 17. Třetí rychlý gól a ztráta 1:4 -to bylo na domácí trochu moc a byli nuceni si vzít Time-out. Břeclavský tým byl však povzbuzený výsledkem a nadále hrál svou hru. Šance pro domácí měla přijít dvě vteřiny před polovinou zápasu, kdy šel jeden z břeclavských obránců na trestnou lavici. Ještě něž se ale stačila vhodit buly, která by odstartovala přesilovku, neodpustil si hráč domácího týmu Liridon Dupljaku několik poznámek na adresu rozhodčího při vhazování a vyfasoval dvouminutový trest za nesportovní chování. Z přesilovky domácích se tak z nenadání stala hra 4 na 4. Nutno podotknout, že to bylo rok zpátky, co Dupljaku svou neukázněností přišel, po sezóně, o místo v týmu Sokolů z Březiny. O 28 vteřin později museli domácí čelit oslabení 5 na 3. Branka z toho nepadla, ale Lvi si na ledě získali více prostoru. Měli více ze hry i více šancí. Nejvíce vynikala druhá formace hostujícího týmu, která si vytvářela pěkné kombinace. Další větší tlak přišel 5 vteřin po 36. minutě, kdy Lvi měli další přesilovou hru, i přes šance se však skóre stále nezměnilo. V čase 38:23 se dostal do velké šance Michal Gabriška, který jel od modré čáry úplně sám na brankáře, ani jeho stahovačka na pravou stranu, však v síti neskončila. Po druhé třetině se tedy šlo do šaten za stavu 4:1 pro Břeclav.

Třetí třetinu nezačali Lvi úplně nejvíce takticky, protože po dvou minutách se s dvojitým dvouminutovým trestem odebral na trestnou lavici Libor Kocúr. Po dvou a půl minutách se hra srovnala na 4-4. Branka ale padla až při klasickém počtu hráčů na ledové ploše a byla to domácí Bíteš, která dotahovala zásluhou Vlčka na 4:2. Vidina šance na srovnání Spartak nakopla a domácí tým viditelně zlepšil výkon. Mrazivou sprchu jim však pustil Radim Lenkovič, který v čase 50:45 přidal pátou branku svého týmu. (Asistence Marek Göndör a Patrik Rutkovský). Domácí se nevzdali a i nadále pokračovali v aktivní hře, která začala nabírat na tvrdosti. 52. minuta nám opět krásně ukázala železné hokejové pravidlo „Nedáš-dostaneš“. Domácí se dostali do veliké šance, při úniku 1-0, tu se nepovedlo proměnit a trvalo to pouhých 20 vteřin, než zvedali Lvi ruce nad hlavu. Michal Gabriška napřáhl na „one-timer“ a propálil brankáře mezi nohy. (Asistence Marek Göndör a Radek Zháňal). To už bylo pro strážce domácí svatyně příliš a proběhlo střídání brankářů domácího týmu. Alexu vystřídal Bartošek. Nejspíše to mělo pro Spartak pozitivní impulz, protože od této chvíle měli o trochu více ze hry. V 53. minutě se rozezvonila tyč břeclavské brány. Chvíli na to následovalo oslabení Lvů. To se hostům podařilo ubránit, i když čelili velikému tlaku ze strany svého soupeře. Právě z přesilovkového tlaku těžila Velká Bíteš při své třetí brance, kterou si v čase 56:04 připsal M. Florek. Do konce třetiny už žádná další branka nepadla a i přes akční závěr si tedy druhý brankář domácího týmu mohl připsat čisté konto a Lvi 3 body do tabulky za výhru 6:3 na venkovním ledě.

Ohlas po utkání:
Radek Zháňal – Útočník
Od soupeře jsme nevěděli co čekat, měl tam plno nových kluků a proto taky tak vypadala první třetina. O přestávce jsme si řekli, že do nich vletíme, začnem napadat a ubruslíme je. To se také povedlo a my jsme začali v zápase dominovat. Zbytek zápasu už jsme si pohlídali a vezeme domů další 3 body do tabulky. Ještě bych rád vyzdvihl výkon druhé lajny, klukům to ze začátku sezony lepí. Ale i celkový projev týmu se mi zdá lepší oproti minulým sezonám. Hlavně neusnout na vavřínech v pondělí nás čeká další těžký soupeř a my budeme chtít další 3 body do tabulky.

Kristián Lokaj – Útočník
1.Dnes jsi vstřelil 2 branky vyhovovala ti hra soupeře?

V celku áno. Hralo sa mi dobre a myslím že aj celému tímu. Súper mal pár svetlých momentov , ale dnes sme boli jasne lepším mužstvom. 3 body si zaslúžene vezieme domov.
2.Skončil jsi +3 v bodování a celkově byla vaše lajna úderná v ofenzívě ? Sedí ti složení útoků?

Musím povedať že zloženie nášho druhého útoku mi veľmi sedí . S Lenim a Kocinom si rozumiem a skromne si myslím že vieme potrápiť súperovu obranu

Bronislav Čápek – Obránce
1.Dnes jsi na začátku druhé třetiny poslal svůj tým do vedení, sedl ti dnešní zápas
Prvních pár střídání bylo složitých, než sem si zvykl na hřiště soupeře, mělo menší rozměry než naše břeclavské letiště.
2.Co si myslíš že stálo za dnešní výhrou?
Možná i to, že jsme na zápas vyrazili autobusem. Nikdo nemusel řídit a byla dobrá nálada.

„Zatím se nám daří, snad to vydrží co nejdéle, děkujeme všem za pěkné komentáře a lajky na našich sociálních sítích, i tato podpora na dálku, je super.“

V pondělí  28.9. pak Lvi doma vybojovali těžké 3 body proti Kroměříží a tím si stále drží 100% úspěšnost v mistrovských zápasech

V rámci 3. kola přijela v pondělí 28.29. na břeclavský led doposud neporažená Kroměříž. I přes menší technické problémy s osvětlením, se v 17:00 vhodil první puk a zápas o vrchol tabulky mohl začít. Nebylo to zadarmo, ale další 3 body zůstaly v Břeclavi  Po vyrovnané první třetině Lvi nakonec zvládli utkání s Kroměříží, která si na Břeclavském ledě připsala první prohru v sezóně. V průběhu zápasu bohužel skončili v nemocnici dva obránci, kteří budou delší dobu chybět v týmu břeclavských Lvů.

První́ třetina skončila nerozhodně 2:2
Po druhé třetině se Lvi dostali do těsného vedení 3:2
A v poslední dvacetiminutovce dotáhli vítězství 5:3… nebylo to lehké, ale 3 body mají

Góly Lvů : 2x Lenkovič, Gabriška, Lokaj, Kocúr

Pondělní zápas nedohráli Marek Papp a Patrik Rutkovský. Oba po dohrání u mantinelu odjeli do nemocnice s poraněním v oblasti klíční kosti

Filip Hrbatý – Hrající trenér
Po dnešním zápase jsem samozřejmě rád, že jsme urvaly 3 body. Na všech našich hráčích byla vidět touha utkání vyhrát a celý zápas si za tím šli. Pro mě nepochopitelně se do utkání vložil rozhodčí, ale my jsme si nakonec i s tím poradily.
 Z utkáni mě mrzí zranění našich dvou obránců, doufám, že to nebude nic vážného a že kluci budou brzy opět s námi.

Marek Dora – Obránce

Dnes se podařilo znovu vyhrát, tedy už po třetí v řadě, jak bys zhodnotil zápas?
I když je začátek sezóny, zápas byl hodně kvalitní skoro na úrovni play-off. 2.třetiny vyrovnané a třetí jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Akorát těch zranění bylo na jeden zápas dost, tak snad se dají kluci brzo dohromady.

Z důvodu zranění hned dvou obránců jste zápas museli dohrávat pouze na dvě obranné dvojice. Jaké to pro tebe bylo?
Dohrávat na 4 obránce je dost náročné i pro mě, ale do útoku jsem se moc nepouštěl a zkušenosti nějaké mám, tak jsem použil mozek a hrál jen to, co musel. Žádné bláznění do útoku. Máme dobré útočníky a když jim věříte, že to nepokazí, hraje se i vzadu lépe.

Lvi děkují všem za podporu Byli jste skvělí. Na tribunách vás bylo více než 250 fanoušků

Ve čvrtém kole Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína  Lvi opět vyjíždí v sobotu 3.10. odpoledne za soupeřem a to na zápas od 17:00 hod  s týmem HC Štika Rosice.