O svých cyklistických dobrodružstvích napsal Jan Kopka knihy Cesty peklem a sněhem a Ve spárech Aljašky, které návštěvníkům besedy v kině Koruna ochotně podepsal. Foto: Jiří Holobrádek

V kině poznali divočinu Aljašky

BŘECLAV – Pokud si návštěvníci besedy v břeclavském kině mysleli, že jsou drsňáci, kteří v sedle bicyklu něco vydrží, po besedě s Janem Kopkou svůj názor asi rychle přehodnotili.

Jedenapadesátiletý Jan Kopka závodí na kole již 30 let. Absolvoval mnoho závodů včetně všech extrémní ultramaratonů na naší planetě. Návštěvníkům břeclavského kina pomocí diashow a poutavého vyprávění představil ten, který se oprávněně považuje za nejtěžší závod vůbec – Iditarod Trail Invitational, který v roce 2007 dokázal vyhrát.

Cyklisté při něm absolvují 1.800 kilometrů napříč zimní Aljaškou bez jakékoliv podpory. Vítězem je tak v podstatě každý, komu se podaří závod přežít, což při mrazech, které klesají až ke čtyřiceti stupňům pod nulou, není vůbec samozřejmé. Při svém vítězství Jan Kopka strávil na cestě po sněhu a ledu 23 dnů 2 hodiny a 42 minut. Stovka účastníků břeclavské besedy si mohla prohlédnout také speciální snow bike, na kterém Jan Kopka závod na Aljašce absolvoval.

DSC_6677

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Aleš Černý – NA PODLUŽÍ

BŘECLAV / Synagoga Břeclav 9. 2 – 17.3. 2024 / vernisáž 8. 2. v 17 …