V Galerii Konvent bude slavnostní mše kapucínů

 MIKULOV (lk) – Zítra, tj.ve čtvrtek 21. srpna,v 17 hodin se bude konat  v Mikulově slavnostní mše kapucínů.

Na místě, kde kostel kapucínů kdysi stával, je dnes Galerie Konvent. Slavnostní mši ke chvále vysvěcení provede osobně mikulovský probošt Pavel Pacner.

Kapucíny do Mikulova v roce 1611 uvedl kardinál František Dietrichstein a rok poté položil základní kámen jejich kláštera. Dne 22. srpna 1613 pak nově postavený kostel s hlavním oltářem sv. Františka z Assisi vysvětil. Po založení Lorety v sousedství kláštera byli kapucíni pověřeni službami i v této svatyni a opatrováním loretánského pokladu.

„Kapucíni působili v Mikulově až do roku 1784, kdy klášter zachvátil ničivý požár. Následně řeholníci město opustili a pozemky byly rozprodány pro stavbu jiných domů,“ upřesnil Jan Knorr za občanské sdružení Pro konvent.

Akademický malíř Jan Knorr společně s manželkou Evou provozují Galerii Konvent. Ta se nachází v části kapucínského kláštera, respektive presbytáře kostela sv. Vavřince. Roky chátrající stavba prodělala díky profesionálnímu a citlivému přístupu Jana Knorra mezi lety 2001–2011 rozsáhlou revitalizaci a dnes se zde konají výstavy, koncerty, divadelní představení a je zde také kavárna.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Sarajevo 1914

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 6.3.2024/ 18:00 Miroslav Geršic: Sarajevo 1914 Před 110 lety …