V divokém zápase Lvi na Uh. Ostroh nestačili

Milan Zoubek

HC Lvi Břeclav : Hokej Uh. Ostroh  2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Sestava Břeclav:      Hübner ( Foukal ) – Papp, Weber, Dora, Zugar, Göndör, Klauda, Směřička – Gabriška, Jajcay, Dobiáš, Hrbatý, Zháňal, Průdek, Abazaj, Nešpor, Lenkovič

Sestava Uh. Ostroh : Valůch ( Zollpreister ) – Maršálek, Beneš, Vaněk, Kučera R., Polesný, Rauš, Nevídal – Kučera Zd., Tomi, Galuška V., Stránský, Větříšek, Zalubil, Mika, Galuška L., Flora

Branky: 13. Hrbatý ( Dora ), 24. Gabriška ( TS) – 10. Stránský ( Galuška L., Flora), 14. Galuška V. ( Galuška L. Flora), 15. Mika ( Kučera), 43. Mika ( Vaněk)

Tresty: 11 : 13 ( Lvi 1 x OT 10,  1 x TH 5 + KO : Ostroh 1 x OT 10,  2 x TS) Využití :  2:1 ( Lvi 1x TS) Oslabení 0:0

V sobotu 9.12. bylo v ICE BORS Aréně horko. Na ledě se nám jiskřilo a vyhecovaný souboj nenechával nikoho chladným. Lvi se pokoušeli přiblížit se právě Uh. Ostrohu v tabulce, hosté chtěli odčinit poslední nezdar z domácího kluziště, když podlehli Uh. Hradišti.

Hned od začátku se na ledě jiskřilo a bylo vidět, že oba týmy jsou na utkání pořádně nahecované. První tresty tak na sebe nenechali dlouho čekat. Od 4. minuty hrají Lvi první přesilovku zápasu, ovšem bez gólové radosti. Jenom naše výhoda skončila za pár vteřin si zkoušíme oslabení. Ani hostům se úvodní branku dát nepodařilo. Až v desáté minutě se poprvé prosazuje Uh. Ostroh.  Po necelé minutě a půl  máme další možnost přesilové hry a dočkáme se i vyrovnání. V přesilovce se prosazuje F. Hrbatý. Ovšem za necelou minutku opět prohráváme po pěkné souhře ostrožského týmu. Nervy obou týmů jsou na pochodu a trestná lavice se opět plní a to na obou stranách za vzájemné pošťuchování. navíc hostující hráč obdržel OT za nepřiměřenou diskusi s rozhodčím zápasu. Hru 4 na 4 využívají hosté a jdou do vedení o dvě branky. Dvě minuty po této situaci přichází první OT i na naší straně. Branky již nepadli do konce první části nepadli, pouze přibyl další trest tentokrát za špatné střídání hostujícího týmu. Ke snížení brankového rozdílu to ovšem nevedlo, a oba trenéři nejspíše museli své hráče o přestávce uklidňovat.

To se ne zcela povedlo. Po čtyřech minutách druhé třetiny je v sólovém nájezdu podražen M. Gabriška, který nařízené trestné střílení s přehledem proměňuje. Do 36. utkání si vedeme velmi dobře. Aktivita je na našich hokejkách, ale brankář hostujícího týmu předvádí mnohdy neskutečné zákroky. Máme k dispozici další tři přesilové hry, ale ke kýženému srovnání stavu nedochází. Závěr třetiny patří hostům, kteří ovšem pohrdnou i minutovou převahou 5 na 3. Do kabin tak odchází pouze s těsným vedením hostující celek.

Začátek třetí třetiny a máme další výhodu trestného střílení! Tentokrát je v úniku podražen M. Papp. Vítězem tohoto souboje je ovšem Valůch v hostující brance. Téměř vzápětí po buly je vyloučen náš hráč taktéž za podražení a tuto výhodu již hosté dokáží využít. Lvi prohrávají opět o dva góly. I nadále se domácí snaží vývoj zápasu zvrátit, Ideální příležitost máme v polovině závěrečné části, ovšem téměř minutová přesilovka 4 na 3 nám nevychází podle představ a branka nepadá. A ani další, tentokrát klasická přesilovka, mezi 53. a 55. minutou nepřináší změnu brankového skóre. Domácí tým začíná trápit čím dál větší nervozita. Místo závěrečného náporu se bráníme ve dvou oslabení.

Uh. Ostroh si tak z našeho ledu odváží všechny body.

Stav základního kola krajské ligy mužů Jihomoravského a Zlínského kraje po víkendových zápasech

Název části: Základní část (zč)
Tabulka dle: SDŘ článek 416