Pondělí , 15 Červenec 2024
il.foto

V Břeclavi si po osmé dají dostaveníčko lovci kaprů

Břeclav – I když naše vodní plochy pokryl led, v Břeclavi se v sobotu 17. ledna, setkají již po osmé, rybáři na již tradiční akci s názvem Carp Show Moravia 2015. Letošní ročník je již devátý a program je nabitý zvučnými jmény lidí, kteří svůj život zasvětili lovu a ochraně naší nejznámější ryby, tedy kapra.

Letošní akce bude mít dva zajímavé momenty. Jedním z nich je autogramiáda knihy břeclavského rodáka a špičkového fotografa Jana Haladyho, Drahokam na Dyji s výstavou fotografií našeho nejkrásnějšího ptáčka obývající meandry řek, ledňáčka říčního. Druhým momentem je v pořadí již druhá kniha vášnivého českého rybáře a uznávaného odborníka na výrobu kapřích návnad a nástrah Lukáše Krásy. Kniha otevře brány všem, k poznání úžasného světa rybařiny. Ve strhujících příbězích od vody, plných jeho vlastních emocí, myšlenek a pocitů, nastíní svoji životní cestu rybáře. Nejzajímavější, někdy až fascinující zážitky z jeho rybářských výprav doma i v zahraničí budete číst doslova jedním dechem.

Více jak 50 značek domácích i světových výrobců rybářských potřeb, náčiní, návnad a nástrah, najdou rybáři pod střechou domu kultury v estrádním sále v Břeclavi. V divadelním sále od 8:30 hodin začíná pásmo přednášek nejen o lovu kapra. Na samotném začátku zazní otevřená diskuse o pořádání profesionálních soutěžích, tak jak je tomu v Evropě. Kromě přednášek o klasickém lovu na položenou, přivítáme na podiu i jednoho z nejlepších českých feedrových specialistů Milana Tychlera, v přednášce s názvem Lov kapra na feeder na řece i stojaté vodě, si přijdou příznivci nejmladší lovné metody. Neuvěřitelné podvodní záběry Petra Hofierky nám odtajní co se děje pod hladinou v době souboje i když se ryba vrací do vodního živlu. Užitečné rady nejen pro začínající kapraře, skrývá přednáška Nikl týmu. Tomáš Blažek jako každoročně přinese nádherné souboje s kapry nejen na českých, ale i evropských revírech. Lov kapra je již dnes samostatnou disciplínou, která se stala životním stylem. Na tohle téma si budeme povídat s Jaromírem Kratěnou a jeho přáteli ze Sportcarpu.

Premiéru zde bude mít i workshop českého výrobce obalů, nejen pro rybáře s názvem Vaky Sak. Závěrečná Carp Talk bude pověstnou třešínkou na dortu, protože se na podiu v jednom tématu setkají kaprařské celebrity, nejen z Čech a Moravy.

9. ročník Carp Show Moravia 2015 se vždy nese v přátelské atmosféře a její pořadatelé a nadšenci s Carp Clubu Česká republik a Českomoravského kaprařského spolku si Břeclav nevybrali náhodou. Více jak 500 rybářů z Čech, Moravy, Slovenska i Rakouska se každoročně v lednu setkává při zahájení rybářské sezóny na největší klubové akci, která nemá v novodobé historii rybaření u nás obdoby. Na akci jsme připravili bohatý program a vítaný je každý kdo se počítá do rybářské rodiny a věříme, že si každý přijde na své. Věřím, že si všichni akci užijeme a již dnes se těšíme na příští jubilejní 10. ročník.

carpshow

Petr Tydlačka

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …