il.foto

Utonulého muže našli ve čtvrtek v Nové Dyji a dalšího v pátek u letiště

BŘECLAV (ha) – Ve čtvrtek po 11. hodině dopoledne přijali policisté oznámení, že v odlehčovacím rameni Dyje zahlédl náhodný kolemjdoucí lidské tělo.

Situaci vyjela okamžitě prověřit policejní hlídka, která zjistila, že ve vodě u břehu je utonulý muž. Operační středisko na místo neprodleně vyslalo výjezdovou skupinu služby kriminální policie a vyšetřování. Přivoláni byli také hasiči, kteří zajistili tělo do příjezdu policejních potápěčů a samozřejmě byl přítomný i lékař.
Při vytažení utonulého policisté zjistili, že měřil kolem 180 centimetrů a byl štíhlé postavy. Měl tmavé vlasy, které byly na bocích prošedivělé. Na sobě měl oblečené hnědé kalhoty s růžovým páskem, károvanou modrobílou košili a obuté měl hnědé kotníkové boty. Během ohledání těla vyšlo najevo, že má kromě jizvy po operaci slepého střeva, také větší jizvu po operaci ramenního kloubu.

Cizí zavinění kriminalisté na místě neshledali. Muž upadl do řeky pravděpodobně ve středu v nočních, či ve čtvrtek v ranních hodinách. Při pátrání po totožnosti mrtvého muže požádala policie o spolupráci také občany. „Již v pátek se policistům na základě zveřejněné informace o nálezu utonulého podařilo získat poznatky, které následně vedly k jeho ztotožnění. To proběhlo v pátek v dopoledních hodinách. Za spolupráci veřejnosti policisté děkují. Potvrdilo se také, že na utonutí muže nenese podíl žádná další osoba,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Zdá se to být téměř neuvěřitelné, ale další den – v pátek 9. května v podvečer – přijali policisté další oznámení o nalezeném muži, který utonul v korytu odvodňovacího kanálu u zahrádkářské kolonie zvané U letiště v Břeclavi. Na místo události ihned vyjela výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování. Přivolaní byli policejní potápěči, kteří ohledali místo nálezu ve vodě a asistenci jim poskytli také hasiči. Policisté provedli prvotní úkony a doposud nic nenasvědčuje tomu, že by se na utonutí podílela jiná osoba. Muž byl ve vodě delší dobu, a tak další informace přinesou až výsledky nařízené pitvy. Mrtvého se podařilo ztotožnit – jednalo se o 61letého muže z Břeclavi.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …