Úspěšná inline hokejová sezóna HC Lvi Břeclav 2022

Filip Hrbatý

 

Plánovaná výměna mantinelů na zimním stadionu v Břeclavi dovolila břeclavským inline hokejistům využívat inline plochu pouze do půlky května. Zbytek sezóny se hráči a hráčky museli obejít bez tréninků na kolečkách nebo na tréninky dojíždět. I přes tato tréninkové omezení můžeme s radostí inline sezónu hodnotit za dosud nejúspěšnější od vstupu klubu HC Lvi Břeclav do inline hokejových soutěží ČAIH.

Nejmladší inline hokejisté – předpřípravka se letos účastnili dvou ze tří turnajů pod názvem Capri-Sun Cup přičemž jeden jsme pořádali také v Břeclavi. Na těchto turnajích se nepočítá skóre a jde především o radost dětí ze hry.

V kategorii inline hokejové přípravky jsme se postupně utkali v Břeclavi, V Přerově, ve Zlíně a v Boskovicích s kluby z těchto měst. Již první turnaj napověděl, že o vítězství v dlouhodobé soutěži se budou přetahovat kluci z Břeclavi a ze Zlína. O mistrovi republiky nakonec rozhodlo lepší skóre. To měli hráči ze Zlína, a tak se naše přípravka stala vicemistry republiky.

Mladších žáci letos na inline hokejových turnajích sbírali především zkušenosti. Tým byl převážně složen z mladších hráčů. Postupně se v soutěži otrkávali a stali se svým soupeřům důstojnými protivníky. Nakonec jsme si připsali i jedno vítězství v turnaji.

Kategorie starších žáků měla ihned po prvním domácím turnaji, který naši hráči ovládli bez ztráty bodu, ambice a chuť probojovat se na finálový republikový turnaj zvaný „Final Four“. Od půlky dlouhodobé soutěže bylo jasné, že se to lvům povede. Na „Final Four“ odjížděli kluci s velkým sebevědomím, což na jejich hře bylo opravdu znát. V semifinále si poradili s týmem IHC Prague Rats 12:4. Ve finále pak rozstříleli tým Mad Parrots Úhřetice 13:4 a tak svou kategorii s přehledem ovládli a stali se mistry republiky.

Někteří naši hráči se také zúčastnili výběru do reprezentace U16 a U18.

V kategorii U16 pojede reprezentovat Českou republiku do Španělského Valladolidu Ondřej RUML.

V kategorii U18 se do reprezentace České republiky probojoval Marek ZAPLETAL.

Děkujeme městu Břeclav za podporu, kterou naši hokejisté splácí výbornou reprezentací v soutěžích České asociace inline hokeje

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …