Uchov a Školinová nepřijedou, kvůli horečkám. Ale náhrada je rovnocenná !

Hustopeče – Ve středu ráno zůstali organizátoři prvního dílu Moravské výškařské tour v Hustopečích (již tuto sobotu) více jak zaskočeni. Manažer Pavel Voronkov oznámil z Moskvy telefonicky: „Je mi to velice líto, ale oba, jak Ivan Uchov, tak Svetlana Školinová skončili s vysokými horečkami v posteli. Jde o angínu a teploty na úrovni 39. S trenérem Kľuginem jsme se shodli, že v takovém stavu nemůžou cestovat a samozřejmě skákat a dosáhnout kvalitních výkonů. Mrzí nás to, oba jezdí do Hustopečí jako domů, vždy se tam cítili skvěle. Oba přejí, ať závody dopadnou co nejlépe.“ Dodejme, že nejnověji Uchov a Školinová tvoří pár a bydlí v jedné domácnosti.

Organizatorům se však povedl menší zázrak, když v průbehu několika hodin získali rovnocenné náhrady. Diváci nebudou ochuzeni.

V mužské soutěži se představí Ukrajinec Andrij Procenko s osobním rekordem 240 cm a stříbrem z ME v Zurichu (tam zdolal Uchova) a bronzem z HMS 2014. Procenko se tak stává také jasným favoritem „Tour“, bude skákat i v Třinci na Beskydské laťce.

Ženskou náhradou je velká legenda o které Hustopeče vždy snily. Nejlepší španelská atletka posledních let a vítezka ME v Zurichu Ruth Beitiová. Je rovněž aktuální halovou mistryní Evropy z roku 2013 a v pražské O2 Arene se chystá v březnu obhajovat svůj titul. Její španělské rekordy jsou 202 venku a 201 v hale. Jejích 201 z loňska je světovým rekordem v kategorii nad 35 let. V hale je světový rekord kategorie nad 35 let na úrovni 197 cm (Bulharka Venevová).

Mužská soutěž má tak deset skokanů s osobním rekordem 230 a více a ženská šest s maximem 195 a více.

A ještě několik zajímavostí:

Američan James Harris s osobním rekordem 232 cm je i výborným běžcem na 400 m s osobním rekordem 45.23 a účastí na MS 2013 v Moskve v štafete 4×400 m

Japonec Naoto Tobe bude prvním zástupcem země vycházejícího slunce v Hustopečích v hlavní soutěži, jeho snahou bude vylepšit osobní halový rekord 226 cm, venku již skočil 231 a má taky bronz z juniorských MS 2010. Japonský halový rekord je 228 cm.

Alfons Juck

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …