FOTO: DAVID MAHOVSKÝ

Tým břeclavských asistentů prevence kriminality se rozšířil na čtyři

BŘECLAV – S dalšími dvěma novými asistenty prevence kriminality (APK) se mohou v břeclavských ulicích setkat obyvatelé a návštěvníci našeho města. Počet asistentů prevence se tak zvýšil z nedávných dvou na současné čtyři.

Tito muži, kteří prošli přísným výběrovým řízením a následnými školeními, jsou v rámci města organizačně začleněni k městské policii. Nejedná se samozřejmě o strážníky, ale o jejich partnery z řad občanské veřejnosti. Městská policie využívá místní a osobní znalosti těchto asistentů, kteří budou provádět dohled nad dodržováním pořádku zejména v lokalitách s větším výskytem osob sociálně vyloučených nebo v místech, kde dochází k častějším problémům s dodržováním pořádku. Nedílnou součástí asistentů je také práce s dětmi a mládeží v mimoškolní době a dohled na příchod dětí do škol a odchod z nich.

První dvojice asistentů prevence kriminality tvořená Jaroslavem Danihelem a Janem Gabčem má na starost lokalitu zejména ulic Reigrova, Na Zahradách, Krátká, Sovadinova, J. Palacha, sady 28. října a Stromořadní; druhá dvojice ve složení Jiří David a Radek Danihel bude působit v Místní části Poštorná a Charvátská Nová Ves, tam zejména na sídlišti Na Valtické.

První asistent začal v Břeclavi působit od konce roku 2011. Projekt APK se od té doby velmi osvědčil a díky asistentům se podařilo městské i republikové policii vypátrat již řadu hledaných osob nebo odhalit nemalý počet pachatelů různých druhů protiprávních jednání. Projekt APK je hrazen z evropského Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

www.mpbv.cz/(zno)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …