Týden v atletice

Žáci ve finále mistrovství Moravy osmí

ŠUMPERK (Lk) – Starší žáci Lokomotivy Břeclav se probojovali do finále mistrovství Moravy a Slezska. V něm skončili na 8. místě,  když od šestého Hodonína je dělil pouhý bod. Pořadatelé vydaly neúplné výsledky, ze kterých je patrné, že v disku zvítězil výborným výkonem 52,67 metru břeclavský Adam Horák, o více než sedm metrů před dalším závodníkem.

Výškař Vodák dvakrát vyhrál

OLOMOUC, TŘINEC (Lk) – Na devátém ročníku Hanácké laťky ve skoku vysokém startoval Ondřej Vodák z Lokomotivy Břeclav. Začal skákat na výšce 175, zdolal ji na první pokus, ale již na výšce 180 potřeboval dva pokusy, jen jeden pokus mu stačil na 183 centimetrech, poslední dvě výšky 186 a 189 zdolal na třetí pokus a zvítězil.

Vodák v letošním roce hostuje za celek dorostenců JAC Brno v mistrovství Moravy a Slezska, jehož poslední kolo se konalo v Třinci.

I zde Vodák vyhrál stejným výkonem jako v Olomouci (189) a přispěl tak svému celku 11 body. Nedařilo se mu ve skoku dalekém, kde skončil výkonem 544 centimetrů na devátém místě.

Vévodová s Hrdinou opět vítězní

JABLONNÉ NAD ORLICÍ (Lk) – Dvojice běžců z Atletického klubu Perná Martina Vévodová a Pavel Hrdina jsou v poslední době velmi úspěšní v bězích mimo dráhu. Soustředí se většinou na horské běhy a právě v posledním slavili další úspěch, když vyhráli jak závod mužů, tak závod žen. Běželi na trati Jablonné nad Orlicí – Jamné nad Orlicí – Suchý vrch. Na dvanáctikilometrové trati s převýšením 545 metrů měl Hrdina čas 40:12 minut, Vévodová 50:08 minut. Celkem běželo 99 závodníků.

Horák byl třetí v Itálii

MAJANO (Lk) – Starší žák Adam Horák z Lokomotivy Břeclav se zúčastnil mezinárodních mládežnických závodů v italském městě Majano. Měl v úmyslu se zúčastnit hodu diskem, ale pořadatelé neměli v jeho kategorii disk v programu. Startoval tedy ve vyšší kategorii dorostenců a proto musel rovněž změnit váhu nářadí, místo kilogramového disku házel diskem 1,5 kg. Dosáhl i v této kategorii výkonu 40,63 metru a obsadil pěkné třetí místo.

Běžci závodili v Holíči

HOLÍČ (Lk) – Celkem 220 běžců soutěžilo v několika kategoriích 22. ročníku běhu O velkou cenu města Holíče. Hlavní běh pro muže a ženy měřil 8.900 metrů. V kategorii mužů doběhl na 18. místě Martin Daneš z HC Lvi Břeclav v čase 37:38 minut. Mezi muži nad 40 let skončil na 12. místě Marek Baják ze Sokola Velké Bílovice za 34:41 minut, konečně mezi veterány nad 65 let byl sedmý František Kubíček z Relaxu Dobré Pole za 43:44 minut.