Týden hokeje opět zavítal na břeclavský stadion

Jana Vališová |

 Dvacet pět dětí spolu s jejich rodiči přilákala v sobotu 28. září 2019 na zimní stadion do Břeclavi akce Pojď hrát hokej. „Vesměs to by děti, co navštěvují přípravku nebo jejich mladší sourozenci, ale objevili se tam i nějaké nové tváře. Poměr holek a kluků byl podle mého názoru celkem vyrovnaný, kluci sice převažovali, ale ne nějak většinově“, řekla trenérka Nela Bartalová.

 Po registraci děti obdrželi dárky. „Z technických důvodů jsme nemohli uskutečnit klasickou prezentaci a tak jsme našim malým hokejovým zájemcům a jejich rodičům ukázali naši nově zrekonstruovanou posilovnu, což se ukázalo jako velké zpestření“, poznamenala břeclavská trenérka. Následně byl v krátkosti představen klub a jeho fungování.

 Jako tradičně, tak i tentokrát předvedli ukázkový trénink na ledě 1.+2. třídy, aby malí sportovci viděli, co všechno se dá za dva roky naučit.

Pak už přišla na řadu samotná akce na ledě určená právě pro malé „nedočkavce“, kteří už tou dobou měli nazuté brusle, oblečené neméně důležité rukavice a přilbu, ale hlavně měli svůj hokejový dres se jménem. Někteří prckové byli bruslařsky zdatnější více, někteří méně. Děti měli různá stanoviště, vyzkoušeli bruslení kolem kuželů, dávali si závody, sbírali tenisové míčky. S prvními krůčky pomáhali dětem břeclavští junioři.

 „Všechno proběhlo herní formou a s úsměvem“, dodala ještě na závěr břeclavská trenérka.

 Akci přijel shlédnout také regionální svazový trenér Oldřich Kališ.

Fotografie si můžete prohlédnout na následujícím odkazu: https://www.zonerama.com/Michal-Martincik/Album/5640787

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Ladislav Horenský + Jaroslav Brůna Metlický – Výběr z díla

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / synagoga 2. 6. – 16. 7. 2023 / …