Turisté projedou přes tři země

BŘECLAV – V sobotu se koná premiéra akce určené cykloturistům i vodákům.

Břeclavská agentura Liechtenstein Area Agency ve spolupráci s firmou AIRTEX a Městem Břeclav nabízí možnost na kole nebo lodí, případně v kombinaci obou prostředků, projet území tří států za jediný půlden. A skončit u cimbálky a dobrého vínka a pivka u loveckého zámečku Pohasko.
Cyklisté odstartují v Poštorné před kostelem od 9.00 do 10.00, kde dostanou cyklopasy s mapou trasy za symbolické startovné 20 Kč. Asi 50 km dlouhý okruh vede přes Rakousko a Slovensko k loveckému zámečku Pohansko u Břeclavi. V rakouském Hohenau an der March můžete navštívit Muzeum železnice, řemesel a herce Oskara Šímy. Za vstupné dvě eura dostanete navíc malé občerstvení a český výklad. V blízkosti rakousko-slovenské hranice můžete zajet k soutoku Moravy a Dyje. A po přejezdu další hranice na vás čeká atraktivní krajina lužních lesů v oboře Soutok.

Vodáckou část po řece Dyji zajišťuje společnost Airtex, která připravila dvě doporučené trasy. Jednu náročnější a druhou vhodnou i pro rodiny s dětmi. Obě startují pod břeclavským splavem. První vede do Hohenau a měří cca 25 kilometrů, což zabere zhruba šest hodin pádlování. Do cíle vám organizátoři přivezou kolo nebo vás odvezou zpět do Břeclavi. Kratší trasa končí u stavidla na Pohansku a je ideální pro rodiny s dětmi (6 km, cca 1-1,5 hodiny pádlování). Z cíle plavby můžete pokračovat na kole po cyklostezce nebo se účastnit programu u zámečku Pohansko.
Účastníci vodácké trasy by si měli dopředu rezervovat místo v lodi a telefonu 776 118 660 nebo na e-mailu: info@airtex.cz.

Na Pohansku turisty čeká zvýhodněná prohlídka významné archeologické expozice, odpoledne s cimbálovou muzikou Notečka, grilování a vodní atrakce.

 

trojzemim-na-kole-a-lodi-2014-b

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …