Tři břeclavská děvčata hrála finálový turnaj v hokeji žen

PŘEROV (mz) – Ve dnech 28.-29. března se konal v Přerově finálový turnaj v ledním hokeji žen. Své zastoupení na něm měla i Břeclav.

Mimo SK Karviná a HC Slavia Praha, které měly účast jistou, si z Čech v divizi A1 a z Moravy v divizi B musely dva celky na turnaj cestu vybojovat. Na západě naší republiky se to povedlo týmu HC Verva Litvínov. V moravské soutěži si místo ve finálové čtveřici vybojoval tým HC Cherokees Brno. V turnaji se odehrála sobotní semifinále a následně pak nedělní boje o konečné umístění. V sobotu svedly svůj souboj proti sobě týmy z Čech a následně pak proběhlo moravské derby. V tomto zápase měl břeclavský hokej hned trojí zastoupení.
V dresu Karviné již zkušené hráčky, které se zúčastnily i několika reprezentačních kempů, Sáru Sadílkovou a Sabinu Duroňovou. V dresu Cherokees Brno hrála břeclavská starší žákyně Hana Zoubková, která ženskou ligu letos okusila poprvé.
Severomoravský tým, jež tradičně hraje prvoligovou dorosteneckou soutěž, na ledě vládl a po zásluze vyhrál. Tým z jihu Moravy se svým věkovým průměrem pod 17 let a průměrem obrany a brankářky pod 15 let přijel na takový turnaj zejména sbírat zkušenosti.
V neděli si to jihomoravský celek rozdal se soupeřem ze severu Čech. I tentokrát na ledě vládly severočeské hráčky, které byly v průměru o půl hlavy větší a o 15 kg těžší. I tak mladá děvčata z Brna nedala svému soupeři nic zadarmo a předvedla velmi sympatický výkon. Karvinským hráčkám se ve finále nepovedlo obhájit svůj titul, který držely dva roky a nakonec podlehly pražské Slavii, která byla letos korunována mistrem ČR. Týmy z Litvínova a Cherokees Brno na turnaji převzaly zlaté medaile za vítězství ve svých divizích a karvinská děvčata získala titul vicemistryň ČR.