il.foto

Třeťáci získali v Senici zlaté medaile

SENICA (juh) – V sobotu 14. března se mladí břeclavští hokejisté 3. třídy vydali do Senice na Jarní pohár přípravek. Vedli si znamenitě a ze Senice si odvezli zlaté medaile.

V prvním utkání nastoupili proti dobře známému soupeři Warrior Brno. Břeclavanům se podařilo brzy vstřelit úvodní branku a své vedení v průběhu utkání navyšovali. Nakonec zaslouženě zvítězili 6:2.

Naopak ve druhém utkání je čekaly Piešťany, tedy soupeř, se kterým se ještě tuto sezonu nepotkali. Hned v úvodu Lvi dostali lacinou branku a ta na jejich hole vnesla nervozitu. Dlouho se nemohli střelecky prosadit, i když měli jasnou převahu. V závěru 1. třetiny však Lvi proměnili trestné střílení a následně otočili výsledek utkání. Od druhé části už jasně dominovali jasně zvítězili 8:3.

V posledním utkání základní skupiny bylo potřeba porazit Bratislavu, aby měli Lvi medaili jistou. Soupeř z Bratislavy však výkonnostně nedosahoval jejich kvalit, a tak Břeclavští vysoko zvítězili 11:0.

Ve finále turnaje je čekala Olomouc. Také Hanáci celkem jednoznačně ovládli svoji základní skupinu. Lvíčata se ve finále semkla, bojovala jako jeden tým, zvládla ubránit klíčové hráče Olomouce a předváděla velmi pohledný minihokej. Břeclav se dostala do vedení a v závěru se ubránila tlaku soupeře. Lvíčata tak zaslouženě mohla převzít pohár za první místo a zlaté medaile.

„Hráči zaslouží za celý turnaj velkou pochvalu,“ nešetřil chválou po turnaji spokojený trenér Jakub Klimovič. Nejužitečnějším hráčem břeclavských se stal Michal Zapletal. Trofej pro nejlepšího střelce turnaje převzali společně Matyáš Bohatý a Adam Veselský.

Sestava vítězného družstva: David Padělek, Oliver Navara – Lukáš Koubek, Adam Veselský, Matyáš Bohatý, Lukáš Suchyňa, Denis Dobša, Adam Pohanka, Jiří Horňák, Tereza Vališová, Michal Zapletal, Lukáš Šmerda.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …