il.foto

Třeťáci a mladší žáci byli úspěšní

VYŠKOV (jv) – V sobotu odcestovali třeťáci na turnaj do Vyškova opět v okleštěné sestavě pouze se sedmi hráči do pole a jedním brankařem.

HC KOMETA GROUP B – HC LVI BŘECLAV 8:12. Lvíčata hrála dosti lehkomyslně, což bojovnému a odhodlanému soupeři umožňovalo držet se v utkání. I přes nepříliš povedený výkon ale Břeclavští dokráčeli v úvodním utkání k výhře.

HO HAMÍKOVO – HC LVI BŘECLAV 8:9. Proti týmu ze Slovenska vstoupili Lvi opět vlažně. Soupeř se dostával do šancí, které s přehledem proměňoval. Úvodní dějství Břeclavští prohráli zaslouženě 2:6. Ve druhé třetině se po domluvě trenéra Jakuba Klimoviče proti Hamíkovu postavil jiný tým. Břeclavané zrychlili pohyb na ledě, proměnili šance a třetinu jasně vyhráli. Minutu a půl před koncem zápasu otočili. Soupeř sice minutu před koncem vyrovnal, ale poslední slovo měli opět Lvi a těsně před závěrečnou sirénou obrat dokonali a o gól těsně zvítězili.

V těžkých chvílích se ukazuje síla družstva, což v tomto utkání Lvíčata potvrdila a i za nepříznivého stavu se dokázala vzchopit a soupeře porazit. Za tento výkon si zaslouží všichni hráči pochvalu včetně brankaře, kterému se utkání mimořádně vydařilo.

BRATISLAVA – V neděli ráno odcestoval ročník 2005 a 2006 opět v neúplné sestavě s osmi hráči a jedním gólmanem do Bratislavy k dalším utkáním Eurominiligy.

HC BRUMOV-BYLNICE – HC LVI BŘECLAV 8:9. Už při nástupu hráčů do prvního utkání bylo vidět, že Brumov je vyzrálejším týmem a to se také potvrdilo. Soupeř byl o třídu lepší a zvítězil nad Břeclavskými zcela jednoznačně.

HOBA BRATISLAVA BIELE ŽRALOKY – HC LVI BŘECLAV 1:16. Zcela opačný obraz hry přineslo utkání se Žraloky, kde si břeclavské družstvo s chutí zastřílelo, jasně ovládlo zápas a s přehledem zvítězilo.

BŘECLAV – Mladší žáci v sobotu nastoupili proti týmu z Blanska, který je v letošní sezoně na poslední příčce tabulky.

HC LVI BŘECLAV – HC BLANSKO 15:5. Blansko má svůj tým velice mladý a taky to bylo na obrazu hry vidět. Ze začátku se našim hráčům nedařilo překonat výtečného brankáře Blanska, ale nakonec se to podařilo a pak už padaly branky častěji.

BŘECLAV – Ani tento víkend se starším žákům nedostavil na led  soupeř, tentokráte HC Boskovice, protože jejich tým rozložila chřipka. Na základě zdravotního stavu mnoha hráčů došlo po dohodě s SHKM Hodonín i k odložení nedělního utkání. Zápasy se budou překládat na nový termín dle možnosti volného ledu na břeclavském zimním stadionu.