Tradice a kočka na střeše

BŘECLAV  – Uplynulý víkend se nesl ve znamení tradic. Někteří dodržují půst, jiní zase nehodlají upustit od svých tradičních přestávek na únavné cestě k domovu. Věříce v bezpečnost nočních ulic, s důvěrou se uloží ke spánku tam, kde je zrovna napadne, aby pak mohli být strážníky buzeni a odklízeni.

Na linku 156 se také ozval strážníkům dobře známý filuta, který si s nimi rád hraje. Mezi jeho oblíbené hry patří „Vytoč operačního“ a „Hlídko najdi si mě“. Vzhledem k tomu, že rovněž dodržuje tradice a vždy se schová na stejném místě, ještě nevyhrál. Přes tísňovou linku se také rád zaobírá problémy typu… proč mi už nechtějí nalít, jak to, že MP Břeclav nemá protidrogové oddělení aj.

Nakonec jedna netradiční záchranná akce. V okapovém korytě na okraji střechy rodinného domu v ulici Hraniční, uvízla jedna kočka domácí. Bylo to v den, kdy zcela výjimečně klesla rtuť teploměru na nulu. Celá střecha byla pokryta námrazou a velmi kluzká. Za použití žebříku byla kočka ze svého nedobrovolného zajetí vysvobozena a nezraněna snesena na pevnou zem.

L. Rigó

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Odhalení pomníku pilota J. Broučka

BŘECLAV / ulice U Tržiště, Břeclav a kino Koruna 13. 7. 2024 16:00 – 18:00 …