Synagogou zazní 126 strun

BŘECLAV (ak) – Městské muzeum a galerie Břeclav zve milovníky klasické hudby do prostor břeclavské synagogy na Koncert pro 126 strun.

V úterý 16. prosince v 19 hodin zde vystoupí Duo Terpsichore, tvořené Vladislavem Bláhou (kytara) a Broňkou Schoříkovou (zpěv a cimbál). Těleso se svojí originalitou zvukově i repertoárově vymyká tradičním nástrojovým seskupením. K atraktivitě koncertu jistě přispěje i propojení žánrů s prvky klasické, folkové i jazzové hudby. Žánrový rozsah repertoáru koncertu sahá od barokního Antonia Vivaldiho ke španělské a latinsko-americké hudbě, jazzovým skladbám Milana Tesaře a nebude chybět ani závěrečná série vánočních koled. Vladislav Bláha patří k našim špičkovým kytaristům a hudebním pedagogům (JAMU a Konzervatoř Brno, mistrovské kurzy v USA a Mexiku), Broňka Schoříková je přední interpretkou cimbálových skladeb i vokálních skladeb od renesance po 20. století.

Prodej vstupenek (150 Kč) byl již zahájen v prostorách synagogy a hlavní budovy muzea. Nenechte si ujít hodnotný kulturní zážitek v nadcházejícím adventním období.

vanocni

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …