Svobodní demonstrovali před finančními úřady

V pondělí 31. 3. a v úterý 1. 4. „obsadili“ břeclavští Svobodní vchody do finančních úřadů v Břeclavi, Hustopečích a Mikulově, aby upozornili ve dnech, kdy finišuje podávání daňových přiznání, na byrokracii a získali podpisy pod petici proti novým typům povinných registračních pokladen.

Svobodní tvrdí, že registrační pokladny budou znamenat vysoké náklady pro malé živnostníky. Pořizovací cena se totiž může pohybovat od pěti až po 15 tisíc korun.

Místopředseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk k tomu řekl:  „Jde nám o to, aby bylo vidět, že je někdo schopen se za živnostníky postavit. Sociálně demokratická vláda to úplně v zájmu nemá. Kdysi označili živnostníky za parazity, pak řekli, že to nemysleli vážně. Jenže dělají spíš všechno pro to, aby jim živnostníci nevěřili.“  dodal s tím, že o tom svědčí nejen snaha zavést registrační pokladny, ale i plán týkající se snížení daňových paušálů.

Sesbírané podpisy a archy chtějí Svobodní pak předat na Úřad vlády. Reakci by měli mít do 30 dnů.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …