il.foto

Šurý vymazal střelce Opavy, tři body trefil ve Slezsku v samém závěru Medřický

Opava – Zápasech Břeclavanů v Opavě nikdy moc gólů nepadalo, ale aby diváci čekali na první a jedinou branku až do 59. minuty, to tu ještě nebylo. Tím, kdo ji vstřelil, byl naštěstí břeclavský útočník Patrik Medřický, který tak nejlepším způsobem odčinil svá tři vyloučení v průběhu zápasu. Slezan je ovšem nepotrestal, ani žádné další, a nadále pokračuje v sestupných výkonech. Břeclav jej mezitím nahradila na pátém místě tabulky a nyní se těší na třízápasovou domácí sérii, kterou odstartují již ve středu proti Valašskému Meziříčí. 

Břeclavané přijeli do Slezska s novou posilou do obrany, devatenáctiletým obráncem Janem Sedlákem z Havlíčkova Brodu. V brankářské masce navíc kryl záda Michalu Šurému břeclavský odchovanec Filip Hübner, který před nedávnem začal se Lvy znovu trénovat. Jihomoravané ustáli prvotní tlak Opavy. Michal Šurý, který se postavil do břeclavské brány po dvou zápasech, měl evidentně svůj den a s jistotou lapal všechny šance domácích.

Jistý výkon obou gólmanů pokračoval i v prostředním dějství. Nejhůře Lvům bylo v polovině zápasu, kdy hráli minutu a půl ve třech proti pěti, ovšem dvojnásobné oslabení bez problémů ubránili. Za chvíli dostali stejnou možnost i žluto-modří, ale ani oni výhodu dvou mužů na ledě nevyužili. A protože se v několikáté šanci neprosadil ani domácí kapitán Měch, čekání na první branku se protáhlo až do závěrečné dvacetiminutovky.

Na jejím počátku se gólmani předháněli v tom, kdo předvede atraktivnější zákrok a diváci mohli ocenit semafory v podání Šafránka i Šurého. Postupem času byla hra čím dál opatrnější a bylo jasné, že o utkání rozhodne jediná trefa. Ta mohla přijít v poslední pětiminutovce, kdy hrála Břeclav klasickou přesilovku. Branka ale přišla až po jejím skončení. To se několikátou dorážkou před Šafránkem prosadil Patrik Medřický. Šokovaným domácím zbývalo k vyrovnání jen 62 sekund, odvolali brankáře, ale ani to nestačilo. Lvi už fotbalové vítězství ubránili.

Autor: Martin Daneš

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Byl to klasický remízový zápas, ani jeden tým neměl výraznější převahu. Hráli jsme od začátku na čtyři útoky, musím pochválit obránce, tento zápas se jim povedl, hra dozadu byla z naší strany dobrá. Výjimečný výkon předvedl taky Šurda, před ním musím smeknout. V útoku nám to ale tolik nešlo, vůbec nám nevycházely přesilovky, ale to ani Opavě. Naštěstí se k nám v závěru otočilo štěstí čelem a dali jsme ten gól. Jsou to zlaté tři body, které nás zase posunou o něco výš.“

Karel Suchánek (trenér Opavy): „Je nepříjemné prohrát doma, navíc výsledkem 0:1. Vytvořili jsme si dost brankových příležitostí, bohužel jsme je ale nedokázali využít. Zásadní bylo to, že jsme nedokázali zužitkovat přesilovku pět na tři, ve které jsme měli tlak a dost střel, chybělo nám ovšem štěstí. Břeclav hodně podržel brankář Šurý, který tady vždy podává výborné výkony, což se potvrdilo i tentokrát. (zdroj: www.hcslezan.cz)

HC Slezan Opava – HC LVI Břeclav 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 59. Medřický (Kubáč), Vyloučení: 6:6, bez využití, Rozhodčí: Obadal – Jureček, Rychlý

HC Slezan Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas (A), Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Měch (C), Herman, Rousek, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa

HC LVI Břeclav: Šurý (Hübner) – Směřička, Miklík, Beneš (A), Sedlák, Novák (A), Dittrich, Höss, Fejt – Zháňal (C), Kučera, Tobola, Červenka, Nováček, Medřický, Buhaj, Průdek, Kubáč, Čápek, Papp

Další zápasy 15. kola:

Karviná – Poruba 2:8, Nový Jičín – Přerov 2:5, Technika Brno – Hodonín 4:0, Val.Mez. – Frýdek-Místek 5:4,

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …