Spravedlnosti unikl na chvíli. Po automobilové honičce byl lapen ve vlaku.

Břeclavsko – Honička jako z akčního filmu se odehrála během minulého týdne. Sedmatřicetiletý muž, na kterého již měli břeclavští kriminalisté políčeno delší dobu, se v Brně vyhnul silniční kontrole a začal zběsile ujíždět směrem k dálnici. Ani zátarasy mu nezabránily v riskantní jízdě , při níž naboural policejní vozidlo a ujížděl stále dál až na Vysočinu. Celý incident však měl pro muže špatný konec. Přestože nechal vozidlo odstavené na Žďársku a zmizel, spravedlnosti neunikl. Když se vracel vlakem na jižní Moravu, kriminalisté jej na brněnském nádraží zadrželi a převezli do policejní cely.

Muž je podezřelý z majetkové trestné činnosti, které se dopouštěl zejména v našem regionu. Zaměřoval se hlavně na vykrádání vozidel, ale cizí mu nebyly ani „vloupačky“ do domů či jiných objektů.  Nejdříve spolupracoval s dalším recidivistou, který ovšem již nějakou dobu pobývá za branami věznice. Ani tato skutečnost však podezřelého muže neodradila a v krádežích pokračoval stále dál.

Již samotný fakt, že vyšetřovatel v usnesení zmiňuje téměř osmdesát krádeží, svědčí o tom, že se jedná o rozsáhlou trestnou činnost, které se dopouštěli. Při sčítání vzniklé škody dospěli kriminalisté k částce přes  jeden milion korun. Právě takovou hodnotu měly ukradené věci. Ovšem nezanedbatelnou částku za sebou zanechali pachatelé i poškozením vozidel či objektů, do kterých se vloupávali  – jedná se minimálně o dalších tři sta tisíc korun.
K 37letému zadrženému zbývá dodat, že jej policejní vyšetřovatel obvinil z několika trestných činů – jedná se o přečin krádeže, poškození cizí věci či neoprávněného opatření platebního prostředku. Ve hře navíc zůstává také obecné ohrožení. Takového jednání se dopustil svojí riskantní jízdou během honičky, která se odehrála z Brna na Vysočinu. Při pronásledování ohrožoval vozidlem ostatní účastníky silničního provozu.
K celému případu upřesňujeme, že jsme podali návrh na vzetí do vazby a v procesních úkonech stále pokračujeme.
por. Mgr. Kamila Haraštová,

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Honička, koloběžka a jiné

BŘECLAV– V ulici Čermákova byli strážníci požádáni o pomoc při pátrání po pachateli krádeže v …