Sportovci slavili jubilea

BŘECLAV (Lk) – V minulých dnech oslavily životní jubilea dvě významné osobnosti sportu na Břeclavsku

Své 75. narozeniny oslavil Mirek Maruška. Se sportem začínal jako fotbalista ve Slovanu Břeclav, kde patřil mezi nejlepší hráče. Po skončení aktivní činnosti ho zaujal basketbal. Stal se trenérem a i bez zkušeností vychoval kvalitní hráčky nejdříve v minižákyních, kde se v letech 1981 – 1982 jím vedené týmy staly přeborníkem Československa. Pak prošel několika družstvy dorostenek a nakonec trénoval i ligový celek žen Lokomotivy Břeclav. Na čas se odstěhoval do Lanžhota, kde značně pomohl v budování lanžhotské dívčí košíkové.

Zdena Uhrová-Kapitánová, jedna z nejlepších basketbalistek Břeclavska, se dožila 80 let. Byla členkou prvního celku dorostenek Sokola Břeclav I v 50. letech minulého století. Svými výkony převyšovala výrazně všechny spoluhráčky. Byla pohyblivá, technicky i střelecky vybavená, na jejích výkonech záležel vždy výsledek zápasů. Tehdy o mistrovský titul bojovaly krajské výběry. V celku Brněnského kraje se stala mistryní Československa.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …