Sourozenci Ulrychovi hráli mezi vinicemi

VELKÉ PAVLOVICE  – Krásná hudba v krásném prostředí. Tak se dá stručně charakterizovat koncert sourozenců Ulrychových ve Šlechtitelské stanici vinařské.

Na parkovišti před vinařským penzionem André, v těsné blízkosti krásných vinic ve čtvrtek podvečer zahrála sourozenecká dvojice Hana a Petr Ulrchovi, která právem patří mezi legendy české hudby, stejně jako jejich doprovodná skupina Javory, kterou tvoří cimbalista Dalibor Štrunc, houslistka, flétnistka a výborná zpěvačka Kateřina Štruncová a baskytarista Jakub Šimáně. Jak prozradil Petr Ulrych, letošní rok je pro všechny rokem řady kulatých jubileí. On sám oslavil sedmdesátku (kterou by mu hádal málokdo), jeho o pět let mladší sestra půlkulatiny, společně vystupují neuvěřitelných padesát let, čtyřicet let již existují Javory a z toho přesnou polovinu v nich hrají i Kateřina a Dalibor Štruncovi. Při takové konstelaci bylo jasné, že i čtvrteční koncert bude procházkou hudebním půlstoletím této mimořádné sourozenecké dvojice.

Zazněly písničky z ranného bigbítového období, nemohly chybět písně inspirované folklorem a klasickými díly české literatury (Nikola Šuhaj, Markéta Lazarová), ale dostalo se i na písničky , které spatřily světlo světa teprve nedávno. Excelentní výkony hudební i pěvecké, laskavě vtipné průvodní slovo Petra Ulrycha, příjemná atmosféra a nádherné okolí – to všechno udělalo ze čtvrtečního koncertu opravdu mimořádný zážitek. A jak prozradil ředitel Šlechtitelské stanice Vinařské Luboš Vintr, měl by být koncert sourozenců Ulrychových základním kamenem tradice letních koncertů. Nezbývá než se těšit.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

TAK NÁM PŘIVEZLI FERDINANDA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / muzeum pod vodárnou 5. 7. – 20. 9. …