foto: Frankr

Soud odebral vlastníkům zchátralý Emm klub

BŘECLAV (juh) – Zchátralá budova někdejšího břeclavského Emm klubu už nepatří občanskému sdružení Česká komora. Odebral jí ho soud. Nyní patří státu a její další osud je stále ve hvězdách.

„Budova bývalého Emm klubu na ulici Národních hrdinů v Břeclavi je ve vlastnictví České republiky, a to na základě rozsudku Okresního soudu v Břeclavi. Soud rozsudkem určil, že vlastníkem nemovitostí je stát, jelikož předchozí vlastník nedodržel podmínky stanovené ve smlouvě, na základě kterých uvedený majetek bezúplatně nabyl. V současné době je ze strany původního vlastníka podána ústavní stížnost, kterou se domáhá zrušení předmětného rozsudku okresního soudu,“ sdělil naší redakci Ivo Popelka, ředitel Územního pracoviště Brno Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

V roce 2004, kdy stát bezúplatně rozdával majetek zanikajícího Fondu dětí a mládeže, přiklepli tehdejší poslanci budovu sdružení Česká komora, které se smluvně zavázalo budovu provozovat podle stanovených podmínek tak, aby sloužila především mládeži. Nedělo se však vůbec nic. Budova byla po celou dobu zavřená a rychle chátrala.

Zástupce sdružení Česká komora Miroslav Matějka před několika lety v médiích sice avizoval, že chce v budově vybudovat „centrum pro sociálně vyloučené jedince a handicapované občany“, zůstalo ale jen u slov. Především proto, že na tento projekt nikdo České komoře neposkytl dotaci.

Břeclavské radnici ale již v roce 2009 došla trpělivost a podala podnět k prošetření, zda občanské sdružení Česká komora dodržuje smluvní podmínky. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových následně v roce 2010 podal k Okresnímu soudu v Břeclavi proti občanskému sdružení Česká komora žalobu na určení vlastnického práva ke svěřené nemovitosti ve prospěch státu.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Tváře Břeclavi: Obchvat města aktuálně, rekonstrukce mostu Poštorná

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav / úterý 20.2.2024 / 17:00 Srdečně zveme na další diskuzní …