Šestadvacáté mikulovské výtvarné sympozium „dílna“ navštíví také Cyril Höschl

MIKULOV

Část letních prázdnin patří v Mikulově již tradičně výtvarnému umění a sympoziu “dílna“. To obnáší nejen setkání výrazných uměleckých osobností, ale i společnou tvorbu a závěrečnou výstavu děl předních českých i zahraničních autorů. Tato akce se koná v Mikulově již od roku 1994.

I letos organizátoři pro veřejnost připravili několik doprovodných akcí, jelikož “dílna“ je již šestadvacet let nedílnou součástí mikulovského letního kulturního dění. V sobotu 27. 7. od 13 hodin mohou zájemci zjistit, jaká díla letos umělci v Mikulově tvoří ¬– stane se tak na Dni otevřených ateliérů. Zájemci s sebou mohou vzít i děti, které si na zámku mohou vyzkoušet různé formy malby a předvést svou vlastní fantazii a kreativitu.

Hned následující sobotu, tedy 3. 8., se v zámecké zahradě představí na Autorském pikniku “dílny“ umělecká skupina mladých performerů s názvem IN SAČEK VERITAS. Vznikla na půdě Atelieru intermedií Fakulty umění Ostravské univerzity a staví na otevřené platformě i neustálenosti tohoto seskupení. Dalším hostem bude Cyril Höschl, který si připravil přednášku na téma Umění a neurověda – evoluční význam umění.

Letos se 26. ročníku “dílny“ účastní Jiří Kačer (sochař a kurátor MVS “dílna“ 2019), Vojtěch Horálka (malíř), Jaroslav Beneš (fotograf), Svatopluk Klimeš (malíř), Mirek Zahálka (malíř), Eugeniusz Józefowski (polský malíř, grafik a fotograf). Hostem sympozia je malířka Denisa Krasová. Role technické asistentky se ujala studentka Klára Štefanovičová z Bratislavy. Celý umělecký tým doplnil teoretik Ivan Neumann.

Na mikulovském zámku umělci tvoří až do 10. srpna, kdy na závěrečné vernisáži představí svá díla veřejnosti. Výstava jejich děl bude na zámku k vidění až do konce října 2019.

Hlavním pořadatelem Mikulovského výtvarného sympozia je město Mikulov a spolupořadatelem Regionální muzeum v Mikulově. Konání letošního 26. ročníku MVS “dílna“ finančně podpořil Jihomoravský kraj, Ministerstvo kultury a další partneři.

Více informací na www.artmikulov.cz

Zdroj: www.mikulov.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …