Schola Gregoriana slibuje nevšední umělecký zážitek

Břeclav – Na mimořádné kvality renomovaného pražského souboru Schola Gregoriana Pragensis, vokálního mužského tělesa stojícího již po mnoho let na špičce interpretace středověkého gregoriánského chorálu u nás i v zahraničí, se mohou těšit posluchači koncertu, který se uskuteční v úterý 31. března v 19.00 hodin břeclavské synagoze.

Zakladatel Scholy, instrumentalista a hudební teoretik David Eben, přiblíží se svým souborem posluchačům posvátný svět hudební liturgie a jejích pět symbolů – brána, kadidlo, oltář, kalich a zvony.

Soubor se řadí mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby. Zaměřuje se jak na sémiologickou interpretaci gregoriánského chorálu podle nejstarších neumatických pramenů z 10.-11. století, tak i na uvádění gregoriánských zpěvů vlastní české chorální tradice včetně rané polyfonie. Díky intenzivnímu studiu středověkých pramenů zaznívá v programech často i řada unikátních nově objevených skladeb ze 13.-15. století.

Posluchači i odborná kritika oceňují na nahrávkách a koncertních projektech dramaturgickou nápaditost a muzikální interpretaci, se kterou soubor zpřístupňuje repertoár ležící u samých kořenů evropské hudební kultury. Bez nadsázky se dá očekávat, že vystoupení tohoto pěveckého souboru poskytne posluchačům nevšední hudební a umělecký zážitek.

Vstupenky na toto jedinečné vystoupení můžete zakoupit v muzeu pod vodárnou a synagoze. Vstupné činí 200,-. Všichni jste srdečně zváni!

Schola Gregoriana Pragensis-001-001

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …