Hoaxy Romana Šafránka – tip na výstavu

Břeclav – HOAX, pod tímto názvem se v úterý se uskutečnila v břeclavském muzeu a galerii Pod vodárnou vernisáž výstavy obrazů a objektů Romana Šafránka, původem z Opavy, který v současnosti žije a tvoří v Bulharech.

Šafránek, který na vernisáži oslavil pětačtyřicáté narozeniny, studoval v ateliéru Jiřího Načeradského, se věnuje figurální malbě, v jeho díle však vidíme i zaujetí architekturou, zvířaty i abstrakcí, jak v úvodním slově předestřela kurátorka výstavy Nina Zháňalová.
Ukázalo se, že prostor galerie Pod vodárnou, je ideální pro představení výtvarníků pracujících s velkým formátem, které jsou i Šafránkovi vlastní a působí v nich nejpřesvědčivěji.
Atmosféru vernisáže po hudební stránce vhodně doplnila symphonic-metalová kapela Morthys z Bukovan, jejíž hudba je tvořena zakomponováním nástrojů (v tomto případě flétny) a hlasů používaných ve vážné hudbě.

PS. Výstava, která potrvá do osmého března se jmenuje HOAX – v elektronické komunikaci je hoax specielně nevyžádaná e-mailová nebo IM zpráva, která uživatele varuje před nějakým virem, prosí o pomoc, informuje o nebezpečí, snaží se ho pobavit apod. Výstižný název.

PhDr.Milan Blažek, foto:frankr

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …