Rychlobruslařka Dřímalová trénuje na kole

VALTICE (juh) – Rychlobruslařsko-cyklistický NowiS TEAM Martiny Sáblíkové neměl v minulých dnech doma k dispozici led, a tak ujel do italských hor s koly. Kilometry v sedle bicyklu polykala i devatenáctiletá Eliška Dřímalová z Valtic.

V horách Jižních Tyrol na přelomu roku střídaly nejzkušenější z reprezentantek NowiS TEAMu tréninky na kole s tréninky na bruslích. A všechny naplno. S přerušením jen na minutku – pro novoroční fotopozdrav všem příznivcům. Zleva Natálie Kerschbaummayr, Eliška Dřímalová, Nikol Zdráhalová a Martina Sáblíková.

Ve většině zemí Evropy nyní probíhají národní rychlobruslařské šampionáty. V ČR nikoliv – žádný rybník bezpečně nezamrzl a riskovat nešlo. A o rychlobruslařském stadiónu s umělým ledem se stále jen řeční. Šéftrenér Petr Novák proto i z nouze rychlobruslařskou přípravu začal formovat víc jako cyklistickou. Po dvojnásobném medailovém triumfu Sáblíkové v únoru na nejdelších rychlobruslařských tratích ZOH v Soči 2014 trenér vytyčil další zajímavý cíl: kvalifikovat se a uspět na kole na letních OH 2016 v brazilském Riu.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …