Z nejvyššího patra firmy Racio je krásný rozhled. Foto: Jiří Holobrádek

Racio dokončilo rekonstruci cukrovaru

BŘECLAV – Téměř dvě desítky let rekonstruovala a zachraňovala  firma Racio budovy bývalého cukrovaru. Nyní je úctyhodné dílo dokončeno.

Pomyslnou třešinkou na dortu byla rekonstrukce „věže“ a vybudování vzdělávacího střediska v jejím nejvyšším podlaží. To bylo slavnostně otevřeno ve středu 27. srpna. „Vzdělávací středisko bude sloužit našim zaměstnancům i firmám, které s námi úzce spolupracují na společných projektech. Už nyní běží intenzivní jazykové vzdělávání ve třech jazycích,“ uvedl při slavnostním otevření  Oldřich Darmovzal, který společně s Tomášem Neprašem před 24 lety firmu Racio založil. Dnes je Racio jedním z největších výrobců pufovaných chlebíčků v Evropě, má 250 zaměstnanců a ročně dodá na trh 3.793 tun výrobků.

Původně firma sídlila v bývalé pekárně na Jiráskově ulici, ale už po pár měsících se museli její majitelé poohlédnout po větších prostorách. V bývalém cukrovaru vyrábí Racio od roku 1997. „Poprvé jsme do cukrovaru přišli v roce 1993 a byl to pro nás šok. Z velikosti i stavu budovy. Nevěděli jsme, jestli tady máme vyrábět chlebíky nebo se dohodnout s Hollywoodem na natáčení filmů z podsvětí. Zvítězila první varianta,“ zavzpomínal s úsměvem na začátky firmy v bývalém cukrovaru Oldřich Darmovzal. Od začátku s Raciem na rekonstrukci cukrovaru spolupracoval jako projektant a stavař dnešní břeclavský místostarosta Luboš Krátký, který také nechyběl při slavnostním otevření vzdělávacího střediska. „Budova bývalého cukrovaru je jednou z dominant Břeclavi a já jsem rád, že Racio dokázalo realizovat její rekonstrukci. Město si firmy váží také proto, že zaměstnává řadu místních lidí a dělá městu dobré jméno u nás i ve světě,“ ocenil firmu místostarosta.

Foto: Jiří Holobrádek

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Péčko

BŘECLAV (11.4.2024) – Podivný patron právě překročil práh prodejny. Pomalu procházel podél pultů plných prvotřídních …