Prosinec bude v Galerii Reistna pestrý. Koncerty, Listování i ochutnávka bramborových salátů a vánočního cukroví

 VALTICE (pc) – Také v posledním měsíci roku nabízí valtická Galerie Reistna bohatý a pestrý program.

Začne se zvesela a se zpěvem – koncertem sboru Mamina Gospel v neděli 7. prosince v 18 hodin. „Mamina Gospel se k nám vrací po velkém úspěchu z minulého roku a my se moc těšíme na vánoční atmosféru a zpívání s tímto souborem. A se zpěvem budeme pokračovat i dále a to 10. prosince v 17 hodin vánočním koncertem žáků ZUŠ Valtice,“ zve majitel galerie Stanislav Schneider.

K vánočním tradicím patří také kapr a bramborový salát. Tato tradice se v České republice prosadila až v 19. století podle Domácí kuchařky Magdaleny Dobromily Rettigové, i když kapr a salát se mezi venkovany rozmohl až po první světové válce. Od té doby si skoro každá rodina zakládá na rodinném receptu bramborových salátů a je známo, že skoro všichni jej dělají trochu jinak. Proto se v galerii o víkendu 12. až 14. prosince uskuteční ochutnávka různých typů bramborových salátů. Třeba i vy zde naleznete inspiraci.

V neděli 14. prosince v 17 hodin bude pokračovat seriál LiStOVáNí, tentokrát s velmi oblíbenou knihou Ekonomie dobra a zla od Tomáše Sedláčka, který také poctí galerii svou návštěvou. Český bestseller roku 2009 dokazuje, jak je ekonomie krásná věda a že její kořeny jdou mnohem hlouběji, než si moderní člověk dokáže představit. Poté, co představí nečekaně pestrou škálou pramenů od Eposu o Gilgamešovi přes Bibli a Komenského až po moderní ekonomy, přichází s kritickou reflexí dnešní doby, až po analýzu současné finanční krize jako příležitosti pro to, aby člověk znovuobjevil sám sebe i svůj vztah k věcem hmotným i duchovním.  V představení účinkují Lukáš Hejlík a Alan Novotný.

Ve čtvrtek 18. prosince v 18 hodin uvede Obec legionářská Valtice historickou besedu s Alešem Cibulkou na téma Perličky a hvězdy filmového plátna první republiky.

A poslední víkend před Vánocemi, tedy 19. až 21. prosince, vás perníkářky Regina Schneiderová a Markéta Dovrtělová zvou na předvedení své tvorby, samozřejmě i s možností nazdobit si svůj vlastní perníček. Po celou dobu adventu kavárna v galerii nabízí příjemné a klidné posezení u betlému a nebudou chybět ani vánoční pochutiny či výborný svařák.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …