Prokešovi na pódiu

BRNO /Lk/ – V Brně se uskutečnil závod ve skoku vysokém Vánoční laťka, kterého se zúčastnilo několik mladých atletů z Hustopečí. Nejúspěšnější byli mladší žáci, kde Štěpán Prokeš obsadil druhé místo výkonem 148 cm, Vojtěch Prokeš překonáním osobního rekordu na 145 cm. V kategorii starších žákyň skončila Zemčíková jedenáctá a Jeklová dvanáctá. Obě skočily 133 cm. V mladších žákyních byla Vedralová pátá (143), Denisa Stehlíková sedmá, Adéla Stehlíková osmá, když obě skočily 138.

PERNÁ /Lk/ – Agilní Atletický oddíl v Perné uskutčnil již 34. ročník Běhu pod Pálavou. Těšil se velkému zájmu startujících, jen v hlavním závodě na 10 kilometrů běželo 171 běžců. Potěšila zejména účast běžců z regionu a také běžců z Rakouska. Vítězní byli běžci z Brna, když Míč z Univerzity Brno vyhrál kategorii mužů (36:06) v kategorii nad 40 let Orálek
z Techniky Brno (36:44). Umístění závodníků břeclavského regionu: MUŽI: 4. Hrdina (Perná) 38:42, 9. Vintrlík (Křepice) 40:59, 27. Michlovský (Perná) 56:24, MUŽI NAD 40 LET: 5. Kynický Radek (Velké Pavlovice) 43:19, 14. Baják (Sokol Velké Bílovice) 40:54, 18. Růžička (Mikulov) 51:36, 21. Slavík Jiří (Nikolčice) 55:18, MUŽI NAD 50 LET: 4. Kolínek (Perná) 45:25, 19. Měřínský (Perná) 58:29, MUŽI NAD 60 LET: 1. Špacír (Lokomotiva Břeclav) 47:04, 2. Kovařík (Břeclav) 1:02:38 hod., JUNIOŘI: 2. Kynický Radek (Lokomotiva Břeclav) 43:34, ŹENY: 1. Vévodová (Perná) 43:50, 5. Brachtlová (Břeclav) 53:25, 7. Madarászová (Mikulov) 59:08, ´ŽENY NAD 35 LET: 1. Doubková (Perná) 48:41.

Mladí atleti z Břeclavi v reprezentaci ČR,

PRAHA (Lk) – Trenérská rada Českého atletického svazu uveřejnila výběry dorosteneckých a juniorských atletů do reprezentace na rok 2016. Je velmi potěšitelné, že mezi jmenovanými je celkem pět atletů z Lokomotivy Břeclav. V juniorském výběru je v užším výběru Ondřej Vodák ve skoku vysokém, v širším výběru pro trojskok, v oštěpu je Erik Veselý pro oštěp. V dorosteneckých výběrech je Adam Horák pro kouli a disk, na 800 m Matěj Osička a pro hod diskem Leona Vargová,

Horák vyhrál , Vargová druhá.

OSTRAVA, OLOMOUC /Lk/ – Vrhači využívají posledních možností závodění ve svých dosavadních kategoriích a uspořádali několik vrhačských mítinků. V Ostravě startoval dorostenec Adam Horák z Lokomotivy Břeclav a vyhrál vrh koulí výkonem 15,04 m. Na vánočním mezinárodním mítinku byla také zraněná Leona Vargová ze stejného oddílu, které však vadilo zraněné koleno ze školního lyžařského výcviku. Obasdila druhé místo vrhem 11,72, za který však dostala  bohatou nadílku.