Prodloužený divadelní víkend v Lednici

LEDNICE / terasa Čestného nádvoří Zámku Lednice, v případě deště Rytířský sál

24. 8. 2016 – 20.30 hodin

Dvorní divadlo-Manželské vraždění V.

Eric Emmanuel Schmitt: Manželské vraždění
Detektivním psychothrillerem Manželské vraždění se na prkna Dvorního divadla vrací E. E. Schmitt, autor vůbec první hry DD – Enigmatických variací. I tentokrát dokonale namíchal napětí, překvapení, humor, lásku i filozofické úvahy. Gilles se vrací domů z nemocnice, manželka Líza mu pomáhá vyrovnat se s následky úrazu, zejména pak se ztrátou paměti. Jenže nic není takové, jakým se jeví a v manželství nakonec vyhrává ten, kdo pohřbí toho druhého.

Režie: Zdeněk Černín
Hrají: Hana Tomáš Briešťanská a Zdeněk Černín

LEDNICE / terasa Čestného nádvoří Zámku Lednice, v případě deště Rytířský sál

25. 8. 2016 – 20.30 hodin

Dvorní divadlo-Lakomec V.

Moliére, Zdeněk Černín: Lakomec

Již 348 let baví Moliérův Lakomec diváky všech velkých kamenných divadel. Ale proč? Osamělý starý muž (rozvedený nebo vdovec) s dětičkami, které mají stále nastavenou dlaň, ale pracovat se jim zatím moc nechce. Po Louis de Funésovi či Miloši Kopeckém se tentokrát pokusí zachránit svůj majeteček Zdeněk Černín. V nejnovější úpravě, přímo pro Dvorní divadlo, ve vlastní režii a v hlavní roli svede boj o zajištěné stáří, možná i o mladou manželku, a to s nepřítelem nejbezohlednějším – s vlastními dětmi.

Režie a úprava: Zdeněk Černín
Hrají: Hana Tomáš Briešťanská (Frozina) a Zdeněk Černín (Harpagon)

LEDNICE / amfiteátr Lázeňské kolonády v Lednici

26. 8. 2016 – 20 hodin

Břetislav Břeclav – divadelní představení Vladimír a Věnek v háji

Hra pojednává o dvou mužích na cestě mezi peklem a nebem. To místo vypadá jako mlhovina kdesi ve vesmíru a vyšší entity tomu pracovně říkají v Háji. Zatímco oba tápou v neznámém prostředí, Bůh a Ďábel rozhodují, jak si je ve vlastním zájmu rozdělí.

27. 8. 2016 – 20 hodin

Divadlo bratří Mrštíků Boleradice – divadelní představení Na letním bytě

Děj naší komedie se odehrává v idylických časech první republiky, v malých lázních uprostřed lesů. Poklid místa však razantně naruší paní Kapičková, která mezi hosty s vervou hledá nápadníky pro své dvě dcery. A také doktor Česal, který se zde setká se svou bývalou láskou, dnes již vdanou, a rozhodne se ji získat za každou cenu.

Zdroj: www.lednice.eu

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Chameleon Groove

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 13. 04. 2024 / 19 hodin Funk rockový …