Přijeďte uzavřít Lichtenštejnské stezky

BŘECLAV (peh) – Nejhezčí podzim je v sedle kola na jižní Moravě.

Přijeďte se o tom přesvědčit v sobotu 4. října do Břeclavi na slavnostní uzavírání cykloturistické sezony na Lichtenštejnských stezkách. Navštívíte známé památky Lednicko-valtického areálu na trasách 20 a 45 km, zasoutěžíte si v GPS hledání pokladů, zabavíte svoje ratolesti, ochutnáte burčák nebo pivo ze Zámeckého pivovaru.

Volný start bude od 9 do 10 hodin před kostelem v Poštorné, kde vás občerství pojízdný Rikša Bar. Kdo chce vyjet později (třeba i odpoledne), může si slosovatelný cyklopas vyzvednout poté kdykoli u Zámeckého pivovaru pod břeclavským zámkem. Na dvou trasách dle výběru navštívíte lichtenštejnské památky – kapli svatého Huberta, Rendezvous, Tři Grácie, zámek Lednice, Hraniční zámeček, Janův hrad. Po cestě na vás čeká občerstvení v Úvalech, v Sedleci a v Lednici. Cíl je v areálu  Zámeckého pivovaru Břeclav, kde na vás čeká nejen pivo a burčák, ale také skákací hrad a hry pro děti, vozítka Segway atd. Bude také možné navštívit nedávno otevřenou vyhlídkovou věž břeclavského zámku.

K dobré náladě bude hrát country kapela Čtyřlístek. Slosování cyklopasů o ceny je na programu v 16 hodin.

Trasa 20 km je značená v terénu modrými šipkami a je určena pro celé rodiny i s dětmi, delší trasa 45 km je značena červenými šipkami a dá se projet za cca tři až pět hodin, podle toho, jak se zdržíte na jednotlivých stanovištích s občerstvením a doprovodným programem.

uls-plakat-s

Cykloakci pořádá tradičně agentura Liechtenstein Area Agency ve spolupráci s městem Břeclav a Dobrovolným svazkem obcí Lednicko-valtický areál. Více na www.stezky.com nebo na facebooku Lichtenštejnské stezky.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …