Dobová pohlednice.Břeclavské gymnázium začátkem minulého století

Přátelé, sousedi a krajané ! 45. výročí založení pěveckého souboru Polyfonia je tu !

Vážení přátelé, Polyfoňáci, v souvislosti s 95. výročím Gymnázia Břeclav si připomínáme rovněž i 45. výročí založení pěveckého souboru Polyfonia. Toto letí!

Jak vidno, jsou to výročí sice úctyhodná, nikoli však kulatá. Rozhodli jsme se, že toho využijeme spíše jako přípravu na blížící se „kulatiny“. Ostatně v tomto duchu se ponesou i oslavy celé školy.

A protože Polyfonia je nedílnou součástí našeho gymnázia, oslavíme vše společně, a to v pátek 26. 9. v 18 hodin, kdy proběhne v divadelním sále Domu kultury Břeclav Slavnostní akademie GBV, v rámci které vystoupí i současná podoba pěveckého sboru. Vstupné je dobrovolné a místenky se neprodávají. Takže kdo dřív přijde, ten si sedne. To bude ta oficiální část.

Pro někoho bude možná i zajímavější ta část méně formální, která bude probíhat následující den, v sobotu 27. 9. 2014 od 10 hodin dopoledne v prostorách celé školy. Polyfoňáci by se měli vyskytovat zejména v aule, kde od nepaměti probíhaly zkoušky sboru a kde bude dokonce, asi po třiceti letech, čerstvě naladěné stařičké pianino značky Petrof.

V neformálním duchu se bude odehrávat i program: poznávání bývalých spolužáků, výměna zážitků a vzpomínek ve formě ústní, fotografické, či filmové, aktualizace kontaktů atd. Na co se asi těšíme všichni, bude společné zpívání! Bylo by dobré, kdybyste si tedy přinesli jakýkoli notový materiál, například almanachy a zpěvníky z minulých setkání (jakož i různé „tekuté ladičky“.)

Vážení přátelé, jelikož si nejsme jistí, zda máme aktuální kontakty na všechny bývalé zpěváčky, šiřte prosím tyto informace všemi směry, aby se nás sešlo co nejvíc.

Pokud byste chtěli vědět nebo doplnit předem jakékoli informace, můžete se na nás obrátit telefonicky, mailem, případně osobně.

Máte-li a můžete-li, zašlete fotografie, či audio/video záznamy nejlépe elektronicky na uvedené emailové adresy. Budeme připraveni i na možnost oskenovat, ofotit nebo okopírovat vše přímo na místě.

Na setkání s Vámi se všemi se těší za organizační tým:

Jana Kašáková, tel. do školy: 519 326 162, e-mail: ks@gbv.cz

Ladislav Straka, tel.: 775 633 455, e-mail: sa@gbv.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …