Polovina základní části Lvů je za námi

Filip Hrbatý

 Třinácté kolo základní části Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína už je minulostí a začínají tedy tzv. odvetné zápasy, kdy se břeclavský tým utká s každým soupeřem ještě jednou.

Po nevydařené minulé sezóně bylo o to složitější zajistit financování klubu do nové sezóny. Naštěstí se to díky velké snaze vedení a také samotných hráčů povedlo.

 Už přípravné zápasy naznačovaly, že letošní sezóna by mohla být vydařenější… Podrobnější shrnutí přípravného období najdete ve starším článku, pod tímto odkazem:
http://muzi.hclvibreclav.cz/novinky/pripravne-obdobi-lvu-je-za-nami

 Úvodní první kolo KHL Lvi odehráli 21.9.2019, když se vydali na led HC Spartaku Uherský Brod.

První dvě třetiny se lvům dařilo hrát vyrovnaný hokej, bohužel v poslední dvacetiminutovce, vlivem mnoha okolností, dokázal Uh. Brod přidat hned 8 gólů a celkově Lvy přestřílet 12:6

I když výsledek vypadá hrozivě, předvedená hra tomu neodpovídá… Kluci mají chuť se o sezónu porvat a je na čem stavět…“ Řekl po zápase Libor Pantůček, který se znovu vrátil na post asistenta trenéra.

O týden později (28.9.2019) vyjeli Lvi znovu na led soupeře. Tentokrát se postavili HK Dynamiters Blansko.

Dvakrát břeclavští hokejisté prohrávali o tři branky, dvakrát ale dokázali skóre dotáhnout a tři minuty před koncem se dokonce dostali do vedení. „Pořád jsme se v šatně motivovali“ řekl po zápase břeclavský brankář Filip Král. Blansko ale zvládlo v závěrečné power-play zápas vyrovnat a následovalo prodloužení a poté nájezdy. V těch byli lepší hostující břeclavané, kteří si tak odvezli 2 body za výhru na samostatné nájezdy.

 Od této chvíle Lvi po více jak sezóně prolomili prokletí a na ledě soupeře získali více jak jeden bod. Pro celý tým to znamenalo velikou motivaci a krok kupředu.

Bohužel od tohoto zápasu se minimálně do poloviny základná části zapsal na listinu zraněných hráčů Matěj Chlubna, který byl ze zápasu odvezen do nemocnice, kde postoupil postupně několik operací s ramenem. Našemu mladému lvovi všichni držíme palce a přejeme brzké uzdravení.

 Za další týden se A-tým dočkal prvního mistrovského domácího zápasu nové sezóny. V sobotu 4.10.2019 vyzval na svém ledě HC Uherské Hradiště.

Zápas byl velmi vyrovnaný a po 40-ti minutách byl stav 2:2. Ani za dalších dvacet minut se nerozhodlo o vítězi a tak se diváci břeclavské Fosfa arény dočkali prodloužení a následně i nájezdů. V Těch bylo úspěšnější Uherské Hradiště, které si odvezlo dva body za výhru 4:3sn . Lvům zbyl aspoň jeden.

Lvi se touto dobou nacházeli na play-off postupovém 8. místě tabulky.

 Do kádru přišli nové posily, například Kristián Lokaj popsal své první dojmy z nového týmu, „Veľký plus je práve kolektív a celkový prístup. Chalanov hokej baví, všetci ťaháme za jeden 
povraz a povzbudzujeme sa . Taktiež sa mi páči zabezpečenie na zápasoch. Vždy je pripravene ovocie, pásky, uteráky , občerstvenie a tak ďalej, nie v každom klube to tak funguje“. Tyto slova působí jako dobrá vizitka pro hráče i realizační tým a dokazují, že břeclavské áčko má letos předpoklady pro úspěch.

 Dokázali to i za 8 dní, když se vydali na led HC Spartaku Velká Bíteš.

V první třetině soupeř ještě držel krok, ve druhé si Lvi vzali vedení a v poslední periodě Břeclav dovršila svou jednoznačnou výhru 6:2. „Jeli jsme na zápas skoro v plné sestavě… Cítil jsem z týmu, že si jdeme pro tři body!“ řekl po zápase Radek Zháňal, který byl v zápase krvavě poraněn v obličeji, zápas ale dohrál a až po skončení jel do nemocnice na šití…

 Další tři body, posunuly tým Lvů na dělené 6.-7. místo tabulky.

 Lvi prolomili další prokletí, když získali plný počet bodů na ledě soupeře. Dále postupovali v tabulce a ukazovali, že i přes počáteční neúspěch se porvou o vyřazovací boje.

V dalším domácím zápase (19.10.2019) přijel na břeclavský led dlouhodobý lídr tabulky, loňský vítěz základní části a finalista play-off, HHK Velké Meziříčí.

Zápas začal ve velkém tempu oba týmy zvládly hned z první střely zápasu skórovat. Po první třetině byl stav vyrovnaný, po druhé periodě měl soupeř jednobrankový náskok. To si Velké Meziříčí zvládlo držet i v průběhu třetí třetiny a favorit si tak odvezl 3 body, za výhru 6:5. „V půlce zápasu jsme dostali ve 20-ti vteřinách dva slepené góly, to už se nám nepodařilo dotáhnout“ Popsal zlomový bod zápasu hrající trenér Filip Hrbatý.

 Po tomto zápase se Lvi ustálili na 7. místě tabulky.

 Tento zápas byl rozdílový i co se týče fanoušků. Od redakce začaly dostávat zdarma na pokladně zápasové průvodce a odměnou bylo krásné gesto, když hokejisty odměnily za jejich výkon potleskem, i přes to, že se nepodařilo vyhrát.

To u nás není úplně zvykem a o to víc si toho vážíme. Snad nic vám po takovém zápase nedokáže více zvednout náladu.“ Zaznělo ze šatny domácích.

 26.10 se celkem dobře naladěný tým vydal na nový vyškovský stadion, kde se postavil domácímu týmu TJ Sokol Březina.

Minuta a půl stačila lvům aby si vzali vedení, které už nepustili. Minutu před koncem zápasu potvrdil vítězství lvů, trefou do prázdné branky, Marek Papp. Břeclavský tým tak vyhrál poměrem 5:2.

„Body z venkovních zápasů jsou vždycky hodně důležité. Kluci ukázali týmový výkon.“ Shrnul zápas vedoucí a manažer týmu Ivo Gabriška.

Další tři body potvrdily lvům 7. místo v tabulce KHL.

 Možná trochu nečekaně získali lvi ze 4 venkovních zápasů hned 8 bodů, což byla polovina všech bodů, které tým ukořistil za celou minulou sezónu.

Moc času na radost však neměli protože další zápas je čekal hned za 2 dny.

 Zápasové dresy znovu oblékli hned v pondělí (28.10.2019), když na svém ledě Fosfa arény přivítali HC Orli Uničov.

Uničov střelil první branku zápasu a mezi 13. a 15. minutou se už radoval z náskoku 3:1, náskok ještě navýšil, domácí se ale nevzdávali a pět minut před koncem ztráceli na soupeře pouze jedinou branku. Uničov ale využil závěrečnou hru bez brankáře domácích a zvítězil tak na břeclavském ledě 6:4.

Jediné co mohlo břeclavské hokejisty potěšit byli diváci, kteří i přes prohru, svému týmu ve stoje tleskali.

I dnes bychom chtěli moc poděkovat všem kteří nás přišli podpořit, vidět že na nás chodí mladí lvíci potěší, to že nám fanoušci ve stoje tleskali i po prohraném zápase potěší dvojnásob. Nedokážete si představit, jak moc to v tu chvíli zvedne náladu…“ Vzkázala po zápase šatna áčka.

 Lvům se i přes prohru podařilo udržet na pozicích zaručujících play-off, konkrétně 7.-8. místě.

Ještě před dalším zápasem se na klubových stránkách zveřejnila týmová fotka pro sezónu 2019/2020.

Na instagramu HC, to byl první příspěvek, který získal více jak 100 srdíček.

 Zpátky k hokeji… Další zápas byl pro lvi ve znamení nepříjemného cestování, protože je čekala neoblíbená cesta do Brumova-Bylnice, kde v neděli 3.11. v 17:00 započali 8. kolo ligy.

V první třetině vždy jako první skóroval soupeř, lvi ale dokázai velmi rychle zareagovat a držely nerozhodný stav. Ten se ani po dalších vstřelených brankách za 60 minut nezměnil a muselo rozhodnout prodloužení a následné nájezdy.

V těch byli úspěšnější domácí a Lvů tak zbyl aspoň jeden bod za prohru v samostatných nájezdech – 4:5sn.

„Bylo vidět, že ty  body opravdu chceme, do poslední minuty všichni makali na 100% i díky tomu, se nám v závěru podařilo uhrát aspoň ten jeden bod. Řekl v pozápasovém rozhovoru brankář Michal Martinčík.

 Další ukořistěný bod zajistil Lvům i nadále dělené 7.-8. místo v tabulce.

 Smutek ze ztráty dvou bodů našim hráčům mohla spravit aspoň večeře v restauraci na zimním stadionu, kterou zaplatilo vedení broumovského týmu.

„ Je to od nich pěkné…Nepříjemná cesta domů pak hned utekla rychleji“ řekl jeden z hráčů.

 Další zápas se odehrál 9.11. na domácím ledě lvů, kteří byli odhodláni prolomit letošní smůlu na domácím ledě a konečně získat plný počet bodů. A to se jim i povedlo!

V rámci 9. kola přivítali ve svém svatostánku tým HK Kroměříž.

Po dvou třetinách si lvi užívali vedení 5:0. ještě tři minuty před koncem měl břeclavský brankář Filip Král čisté konto, bohužel v oslabení inkasoval, to ho ale nemuselo příliš mrzet, protože jeho tým lvů vyhrál před domácím publikem 6:1.

„Od druhé třetiny musím kluky pochválit za zkušenou hru. Kroměříž, na to jak má mladý tým, hrála dobrý hokej.“ Zhodnotil objektivně zápas hrající trenér břeclavského A-týmu Filip Hrbatý.

 Lvi se po tomto zápase vyšvihli na pěkné 6. místo tabulky.

 V posledním vítězném zápase se na tribunách objevili mladí lvíci, kteří zejména své trenéry na ledě podpořili transparentem… Hráči jim jejich poctivou diváckou docházku a takovouto snahu oplácí například hokejkami, nebo klubovými puky, které na zápasech rozdávají…

  1. kolo lvům připravilo těžký zápas na ledě Uherského Ostrohu, kam se břeclavští hokejisté vydali netradičně ve čtvrtek 14.11.

Hned první střela lvů skončila brankou, Ostroh ale v zápětí dorovnal. Ve druhé třetině přišel nejspíš zlomový bod zápasu, kdy lvi dostali dvě slepené branky. Skóre se ještě několikrát změnilo, šťastnější ale ze zápasu odcházel Uherský ostroh, který vyhrál 4:7.

„Kdyby jsme byly v plné sestavě možná by nepadly ty dva rychlé góly ve druhé třetině a zápas bysme zvládli.“ Řekl k zápasu nový asistent trenéra Milan Novosedlík.

 Prohra Lvy posunula v tabulce níže, play-off postupové pozice se ale nevzdali a drželi 8. místo tabulky.

Prohra byla hořká, dlouho se ni ale myslet nemohlo, protože na další zápas se čekalo pouhé dva dny.

 V sobotu (16.11.2019) lvi vyzvali na svém ledě tým, který je překvapení letošní sezóny, HC Štika Rosice, která minulé sezóny obsazovala poslední místo tabulky, letos tomu je ale jinak a lvi se na to museli připravit.

Rosice začaly aktivněji a vytvořili si dvoubrankový náskok, ten si udrželi i po 40-ti minutách a ve třetí třetině dokonce navýšili své vedení na 5:2. Lvi ale ukázali skvělý obrat a zápas dokázali přivést do prodloužení. V tom jim stačila chvíle aby vstřelili další branku zápas ukončili ve svůj prospěch, když vyhráli 6:5pp.

 „když dal Radek Zháňal gól na 5:5 měl jsem husí kůži z toho, jak lidi na tribunách zaburáceli.“ popsal tento moment Filip Hrbatý.

 Dva body pomohly Lvům na 7. místo v tabulce

 Do konce poloviny základní části už lvům zbývaly pouhé dva zápasy, jeden venku a poslední derby doma.

Už za týden měli břeclavští hokejisté vyjet na  led lídra tabulky do Boskovic.

  1. kolo se odehráli v sobotu 23.11. Lvi se venku postavili týmu, který vedl tabulku.

První třetina skončila těsným vedením domácích, po druhé periodě si i přes tabulkový nepoměr vzali těsné vedení na svou stranu lvi, to si zvládli udržet a po napínavém závěru vyhráli na ledě lídra těsně 6:5.

„Na ledě prvního týmu tabulky je každý bod dobrý a my si dnes odvážíme všechny tři.“ Radoval se po zápase brankář Michal Martinčík

 Tyto tři důležité a pro mnohé nečekané body pomohly Lvům se znovu vyšplhat na 6. místo tabulky 3. ligy.

 Lvi už čekal pouze poslední zápas a tím bylo domácí jižanské derby s blízkým Hodonínem.

Zápas těchto dvou týmů býval i v minulosti pro diváky atraktivní, redakce HC se tomu snažila jít naproti a v konečném výsledku na toto utkání přišlo nejvíce lidí, v letošní sezóně.

Třinácté kolo Lvi odehráli v sobotu (30.11.2019). Zápas začal v 17:00.

Více se dařilo Hodonínu, který v první i druhé třetině vstřelil dvě branky a po 40-ti minutách si užíval vedení 4:0. Lvi se ale nevzdali a třemi rychlými góly znenadání zápas dotáhly. Rozhodlo oslabení domácích dvě a čtvrt minuty před koncem, kdy Hodonín přidal pátou branku a na břeclavském ledě tak vyhrál 5:3.

„Dneska rozhodly zápas naše individuální chyby v 1. a 2. třetině“ přiznal po zápase Radim Lenkovič

 Po první polovině základní část (= 13-ti kolech) se Lvi nachází na 8. místě tabulky, když si připsali 6 výher, z toho dvě v prodloužení a 7 proher, z toho dvě v prodloužení. Tato bilance Lvům vysloužila 18 bodů a v tuto chvíli pomyslný okamžitý postup do play-off.

  Lvi děkují všem fanouškům za podporu a tento článek vznikl i jako poděkování za jejich přízeň. „Budeme se snažit abyste byly s našimi výkony na ledě i na internetu co nejvíce spokojení…“ vzkazují Lvi

 

#SpoluJakoLev

 

Instagram: hc_lvi_breclav

Facebook:  Břeclavský hokej

                       HC Lvi Břeclav

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …