foto:www.myslivost.cz

Podzim přináší zvyšující se počet střetů s lesní zvěří.

Slovácko – Tak jako každý rok, tak i letos s přicházejícím podzimem přibývá střetů se zvěří.

Především srny, ale i divoká prasata migrují přes silnice a stávají se tak častým terčem pro řidiče motorových vozidel. Vesměs všechny tyto nehody se stávají mimo území obcí a měst a dochází k nim především v nočních či brzkých ranních hodinách. Nejčastěji ke střetům se zvěří dochází při průjezdu lesem, kolem větrolamu, remízku nebo kukuřičného pole. V letošním roce již policisté řešili čtyři desítky takových nehod a je pravděpodobné, že jich ještě bude přibývat. Jen v minulém týdnu přibylo do statistik pět takových událostí. Proto policisté apelují na řidiče, aby v tomto období byli obzvláště předvídaví a počítali s možností vběhnutí zvěře do jízdní dráhy vozidla.

Zatím poslední nehodu s účastí lesní zvěře evidují polciisté od nedělního večera, kdy u Bzence divoké prase srazil řidič osobního vozidla Volvo. Prase bylo při střetu usmrceno a na vozidle vznikla škoda 50tisíc korun.

Pokud dojde ke srážce se zvěří, je povinností řidiče kontaktovat Policii ČR – např. prostřednictvím tísňové linky 158. Na operační středisko je podstatné upřesnit základní údaje: místo střetu, zranění osob a také sdělit, jestli sražená zvěř netvoří překážku v silničním provozu. Policisté, kteří na místo vyjedou, provedou ohledání a zadokumentují událost. U těchto dopravních nehod je vždy potřeba vyrozumět příslušné myslivecké sdružení, které zajistí odvoz mrtvé zvěře.

por. Bc. Petr Zámečník

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …