Podvodník byl odsouzen

BŘECLAVSKO: Podařilo se zadržet cizince, který nabízel falešné šperky.

Břeclavsko – Podmíněné odsouzení, propadnutí věci a vyhoštění z naší republiky – právě to je výčet trestů, které v pátek zazněly v břeclavské soudní síni. Za podvodné jednání byl potrestán 47letý cizinec, jehož kolegové zadrželi v Ústeckém kraji ke konci uplynulého pracovního týdne. Břeclavští policisté totiž právě tohoto muže vinili z podvodu, kterého se dopustil v dubnu letošního roku v Hustopečích. Na sjezdu dálnice zastavoval spolu s dalším komplicem projíždějící vozidla a předstíral, že je v tísni. Bohužel jeho lest neprokoukl 34letý muž. Ten zastavil a uvěřil smyšlené legendě, že se jedná o obchodníka z Dubaje, který potřebuje uhradit kauci za odstavený kamion na Slovensku.

Řidič v dobré víře vybral z bankomatu peníze a zaplatil podvodníkům také pohonné hmoty. Jako zástavu si od nich vzal zlaté šperky a také mobilní telefon iPhone. Bohužel se následně ukázalo, že zlato je falešné a místo funkčního telefonu vlastní pouze bezcennou napodobeninu. O případu jsme informovalu : http://www.policie.cz/clanek/neverte-lakavym-nabidkam.aspx

Podvedený muž nahlásil podvod na policii. Rozjelo se vyšetřování a nepoctivce se podařilo brzy identifikovat. Státní zástupce vydal souhlas se zadržením a po několika měsících na podvodníka spadla klec. Cizinecká policie jej zadržela a následně předala do Břeclavi. A tak podezřelý cizinec pocházející z Rumunska putoval přímo do policejní cely. Vyšetřovatel mu ve zkráceném přípravném řízení sdělil obvinění z podvodu. Pak následovala eskorta rovnou k soudu.

Na závěr bychom chtěli znovu upozornit občany, aby nebyli důvěřiví a nenechali se nalákat na zdánlivě výhodné nabídky. Podvodníků, kteří zkouší různé praktiky, je daleko více. Snaží se působit velmi seriozně, takže u oslovených lidí vzbuzují pocit důvěry. Opak je ovšem pravdou. Většina lákavých nabídek končí tím, že za své finance obdržíte pouze nekvalitní zboží či dokonalé nefunkční atrapy.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …