Podomní prodejci mají novou fintu: svou činnost nazývají průzkumem trhu

BŘECLAV – Podomní prodejci energií přišli s novou fintou. Svou činnost totiž přejmenovali. Lidem i strážníkům nyní tvrdí, že žádnými prodejci vlastně nejsou, ale že provádí pouze a jen průzkum trhu.

Reagují tak na skutečnost, že podomní prodej a nabízení služeb je v Břeclavi zakázaný a samozřejmě svou taktiku přizpůsobili i nekompromisnímu postupu městské police, které se podařilo tyto dealery energetických společností v druhé polovině loňského roku paralyzovat a z Břeclavi vystrnadit. Nyní se však titíž lidé vracejí pomyslnými zadními vrátky. Jimi deklarovaný „průzkum trhu“ je však pouze eufemismem tradičního podomního prodeje a změnou pojmenování svých aktivit se snaží v těchto dnech obyvatele Břeclavi a Podivína obalamutit a přimět je k vpuštění do domu a zahájení jejich obchodní taktiky. A ta je stále stejná: vyptání si faktur za dodávky energií, nabídnutí jiného dodavatele a zanechání nového návrhu smlouvy.

Městská policie tímto veřejnost obyvatele Břeclavi, ale Podivína a Lanžhota – tedy měst, kde v rámci veřejnoprávní smlouvy vykonává svou činnost – upozorňuje, aby byla velmi obezřetná při vpouštění cizího člověka do domu nebo bytu, pokud si jeho návštěvu sami předem nesmluvili. Po „nájezdech“ dealerů nabízejících změny smluv se totiž vždy následně množí telefonáty, v nichž jsou strážníci – zejména seniory – žádáni o radu, jak nově „mezi dveřmi uzavřenou smlouvu“ vypovědět. Možné to sice písemným vypovězením smlouvy do 14 dnů od jejího uzavření sice je, avšak jde o zbytečnou komplikaci, které se lze předem vyhnout. Městská policie uvítá od veřejnosti včasné informace o výskytu podomních prodejců i o poskytnutí případných dodatečných svědectví o aktivitách těchto dealerů.

(zno)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …