Pivaři těšte se, i na Moravě je živo… In vino veritas in pivo taky!

MIKULOV

 V sobotu 13. srpna můžete být v mikulovském amfiteátru svědky toho, jak se z piva stává po boku vína nejoblíbenější nápoj jižní Moravy. Druhý srpnový víkend bude v Mikulově již tradičně patřit oslavě dobrého piva. Letošní VI. ročník festivalu Mikulovského Pivobraní bude kombinací pivního jarmarku s ochutnávkami a odpoledními rockovými koncerty s hvězdami domácí i slovenské hudební scény.

Loňský ročník festivalu se nesl především ve znamení hojné účasti více než 4 500 milovníků rockové hudby, která již tradičně patří k dobrému pivu. Bohatý doprovodný program, nabídka přes 80 druhů piv, řízené pivní degustace, moderované pivní soutěže, hry a závody, to vše a hlavně neopakovatelné zážitky si návštěvníci každoročně odnášejí z pivařského festivalu na jižní Moravě.

Letos se však mohou všichni fanoušci dobrého piva a skvělé zábavy těšit na ještě zajímavější program. 13. srpna od 12 hodin budete moci opět projít branami pivního jarmarku, kde se bude točit velké množství tradičních i těch méně tradičních piv především od menších rodinných pivovarů ze všech koutů ČR. Pro návštěvníky-degustátory opětovně bude nabídnuta „dvoutinka“ – speciální památkový pivní krýgl o objemu 0,2 l, do kterého si budeme moct zakoupit a ochutnat ještě více druhů točených stylových pivních delikates!

O zábavu se postará bohatý doprovodný program s pivními soutěžemi, závody v pití piva na různé způsoby a hry. Nebude chybět bohatý dětský program, interaktivní hry, dětský maraton a kouzelnické představení. Třešinkou na dortu bude letošní mini turnaj v beer-pongu a mistrovství Pivobraní 2016 ve vodním fotbalu. Tatínci a jejich menší milovníci techniky se budou moci zůčastnit i závodů na minibarech.

Novinkou letošního jarmarku je velký pivní stan s vlastním doprovodným celodenním programem a krásnými hosteskami, kde všichni milovnici piva zažijí neuvěřitelnou „bier-fest“ atmosféru! Ve stanu, kam se dostane každý návštěvník pivního jarmarku, vystoupí rockové kapely, předvede své kouzelnické umění mistr magie (show pro dospěle a děti). Mužské oči potěší večerní soutěž miss mokré tričko a vystoupení tanečnic pole dance. Na závěr až do půlnoci se budou ve stanu hrát a zpívat známé české a světové hity s kapelou Denwer.

Zlatým hřebem večera bude rockový koncert, který začne v 15 hodin. Na velkém festivalovém pódiu vystoupí legendy české i slovenské hudební scény: Agrema, Morčata na Útěku, Děda Mladek Illegal Band, Penzistor, Metalinda, Krucipüsk.

Vstupné na festival bude opětovně rozděleno. Symbolické vstupné na pivní jarmark ve výši 80 Kč je jistě dobrá zpráva pro všechny milovníky piva. K tomu každý 500tý návštěvník dostane bonus – degustační prohlídku Břeclavského pivovaru.

Vstupenky na rockový koncert včetně vstupu na pivní jarmark můžete zakoupit za předprodejní cenu 199 Kč, která je platná od 16. května v TIC Mikulov a na internetovém portálu www.ticketstream.cz Vstupenky je možné zakoupit i na místě v den konání festivalu za cenu 250 Kč.

Více informací najdete také na webových stránkách festivalu www.mikulovskepivobrani.cz.

Mikulovské Pivobraní 2016

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mikulovské gymnázium slaví

MIKULOV / GSS Mikulov 23. – 25. 6. 2022 Oslavy 390. výročí založení piaristického gymnázia …