Petrjanošovi cinkla medaile z ČR

PRAHA /Lk/ – Lokomotiva Břeclav měla zastoupení na mistrovství ČR ve vícebojích v pražské hale v kategorii starších žáků. Byl to Jakub Petrjanoš, který startoval v sedmiboji jako jediný z Břeclavska. Vedl si opravdu výborně, během víceboje si zlepšil pět osobních rekordů. Začal v běhu na 60 m za 7.63, což je zlepšení o sedm setin. Ve druhé disciplíně- dálce nevycházel krok, ale výkon 571 je dobrý. V kouli ze zlepšil na 11,14 a závěrečnou disciplínu prvního dne výšku dokonce vyhrál zlepšením na 175 o čtyři centimetry. Po prvním dnu byl na třetím místě. 60 m překážek zaběhl na úrovní osobního rekordu, ve skoku o tyči se dostal přes tři metry (zlepšení o 7 cm) a konečných 1000 m měl po zlepšení na 3:12,94. Celkem získal 4010 bodů a překonal tak rekord Břeclavska přesvědčivým způsobem. Za tyto výkony mu zacinkala bronzová medaile. Trénuje pod vedením trenérů Zbyňka Chlumeckého a svého otce Jiřího Petrjanoše.

Úspěchy výškařů.

BRNO, TŘINEC – Mladí výškaři z Hustopečí se zůčastnili dvou závodů ve skoku vyském Brněnská laťka a Beskydská laťka.Vedli si úspěšně a získali několik prvních míst. V Brně skončil starší žák Štěpán Prokeš  druhý (158) a Vojtěch Prokeš čtvrtý (152), v mladším žactvu byl Hycl druhý (142). Mezi žákyněmi obsadila Denisa Stehlíková třetí místo (147), pátá Kurachová (142). V mladších žákyních obsadila Vendula Zemčíková čtvrté místo (137).V Třinci si zlepšila osobní rekord žákyně Denisa Stehlíková na 154, čtvrtá byla Vendula Zemčíková (ml. žákyně 145).  První byl i žák Prokeš, který skočil 160, na dalších místech byli Hycl a Vojtěch Prokeš (oba 150).

Atleti v hale i venku.

OSTRAVA – V kategorii dospělých startovali Vymyslický a Lánská na mistrovství Moravy Vymyslický zaběhl 60 m za 7,87, 200 m za 26,37, Lánská 28,79. – Juniorka Vargová startovala na dvou závodech v Olomouci ve vrhu koulí. Na mistrovství Moravy byl třetí v osobním rekordu 11,37. Ve druhém mimo soutěž na mistrovství Olomouckého kraje vyhrála s 10,78. – RADÍKOV. V běhu na 10 km Radíkovská desítka běžel veterán Ladislav Špacír z Lokomotivy Břeclav v kategorii nad 60 let. Mezi 106 běžci vyhrál za 36,34 minut.