Pavel Krůtil obhájil titul mistra České republiky

KLADNO (pk) – V Kladně se o víkendu konalo mistrovství republiky v lezení na rychlost na umělých stěnách. Šestnáctiletý Pavel Krůtil z Břeclavi obhájil loňské prvenství a stal se znovu mistrem republiky v této rychlostní disciplíně. Byla to výborná tečka za celou sezonou, v níž byl třetím rokem součástí české reprezentace a zúčastňoval se Evropského poháru a mistrovství Evropy.

Po úvodní části sezony a nominaci do reprezentace si Pavel poranil ramenní rotátor a tříměsíční nucená pauza ho málem vyřadila z evropských pohárů. I přes tréninkové manko si ale každým závodem vylepšoval své osobní rekordy. A hlavně dokázal držet krok s nejlepšími lezci z celé Evropy.

A tak na konci sezony může být spokojený nejen s časy ale i s navštívenými místy, kde se konaly závody. Například ve francouzském Chamonix přímo pod nejvyšší horou Evropy Mont Blancem, nebo v rakouském Imstu a také skotském Edinburghu, kde se konalo letošní mistrovství Evropy.

O víkendu se konalo také mistrovství republiky dospělých, na kterém mohou startovat i závodníci od 16 let, a tak Pavel Krůtil absolvoval svou premiéru i mezi českou elitou dospělých. Díky solidní formě a dobrým nervům proháněl i ty nejlepší a finále mu uniklo o malý kousek. I tak je třetí místo krásným výsledkem, který ho určitě potěšil.

Letošní sezonu ukončí Pavel Krůtil za čtrnáct dní na mistrovství Slovenska v Bratislavě, kde jsi půjde opět zazávodit mezi muže.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …