Ohlédnutí za vítězným tažením dorostenců na turnaji v Mostě

Jana Vališová

 Dne 17. prosince 2018 se břeclavští dorostenci zúčastnili mezinárodního turnaje, s prestižní pověstí, „Christmas cup 2018“ v Mostě. Turnaj byl určen pro hráče ročníku 2002 a mladší.

Podařilo se nám seskládat velmi ambiciózní sestavu včetně hráčů, kteří za dorost v Břeclavi tuto sezónu nenastupují např. Martin Pavlačka (extraliga dorostu Havířov), Lukáš Topolanský (extraliga juniorů Havířov) nebo Michal Martinčík (muži Břeclav).

Od začátku se tedy jelo pro reprezentativní výsledky s pomyšlením na medaili. Žádný ze zápasů pro nás nebyl jednoduchý i pro málo branek, které na obou stranách padaly. Nejvíc jsme zvládli porazit domácí Most, kterému jsme nasázely 7 gólů, ale i tento zápas byl velmi těžký a po dvou třetinách jsme dokonce prohrávali 2:1. Celkově jsme ale dokázali zabojovat, a na turnaji jsme vyšli bez porážky s celkovým 1. místem.
Kluci dokázali táhnout za jeden provaz, k zápasům přistoupit zodpovědně a stálá pohoda v šatně nás hnala kupředu.Aby úspěchů nebylo málo, svěřenci trenéra Sítka ovládli tři z pěti dovednostních soutěží. Konkrétně v rychlosti – Lukáš Topolanský, obratnosti z pukem – Martin Pavlačka a u brankáře (nájezdy) – Michal Martinčík. Důvěru také dostali Patrik Kunc u nájezdů (hráč) a mladý Marek Zapletal u střelby na přesnost, těm vítězství jen těsně uniklo.
Za zmínku stojí určitě i Dominik Havlát, který vyhrál cenu za nejlepšího střelce turnaje.
Lvi mohli tedy z Vánočního turnaje odjíždět spokojeni, a město Břeclav má jistotu, že jeho podpora mládežnického hokeje nese své výsledky.

 Sestava břeclavských Lvů:

Michal Martinčík – Richard Kruták, Lukáš Topolanský, Radomír Milotínský, Jaroslav Raclavský, Dominik Havlát, Michal Jurica, Patrik Kunc, Josef Čaněk, Jiří Mácha, Marek Zapletal, Martin Pavlačka, Alexandr Dolák, Oliver Ryšánek

Výsledky zápasů (postupně, všechny vyhrané)
Pridneprovsk (UA)            4:1
Slovan Bratislava (SK)       3:0
Draci Bílina (CZ)               2:0
Mostečtí lvi (CZ)              7:2
Lionhearts (NL)                2:1

 

Odkaz na fotky z turnaje: https://www.zonerama.com/Michal-Martincik/Album/4938898

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …