Na dotazy občanů odpovídal i starosta města Rostislav Koštial

O VEŘEJNÉ SETKÁNÍ S ARCHITEKTY BYL MEZI MIKULOVSKÝMI ZÁJEM

Mikulov – Veřejná prezentace architektonických návrhů proměny centra města se setkala s nebývalým zájmem občanů. Do mikulovského kina přišla 18. března více jak stovka lidí, aby si vyslechla čtyři prezentace od renomovaných architektonických studií – Archstudio, Kuba&Pilař architekti, Atelier RAW a Desk Architekti.

Lidé se živě zapojovali i do následných diskusí nad každým návrhem a zajímali se o konkrétní řešení revitalizace Náměstí. Padaly dotazy na řešení dopravní průjezdnosti Náměstí či obnovu Kostelního náměstí jako pobytového prostoru a využití prostranství před Dietrichsteinskou hrobkou coby koncertního sálu pod širým nebem. Mnohým se líbila myšlenka podzemních fontán a pítek, jednotného řešení předzahrádek a ozelenění centra.

Své návrhy a dotazy na architekty mohou občané i nadále zasílat na radnici a podle vyjádření starosty města Rostislava Koštiala žádný z nich nezapadne a bude předán architektům a zapojen do diskuze o tom, jak dále pokračovat v přípravě revitalizace Náměstí. „Rozhodnutí k revitalizaci Náměstí považuji za trefu do černého. Mikulovu by tato změna hodně prospěla,“ řekl Mikulovan Dušan Tesárek.

„Samotného mne překvapilo, kolik lidí na prezentaci došlo. A je vidět, že jim není lhostejné, co se ve městě chystá, i když stojíme na samém začátku a bude to ještě hodně dlouhá cesta k celkové proměně,“ řekl starosta města Rostislav Koštial. Žádný z předložených návrhů není konečnou variantou a vedení města bude s architekty i nadále vést odbornou diskusi. „Každá kancelář má ve svém návrhu zajímavé pojetí přeměny či konkrétní prvky. Osobně by se mi moc líbilo, kdyby se architekti dokázali mezi sebou dohodnout a navrhnout konečné řešení,“ řekl starosta. Diskuse by podle něj měla v letošním roce vykrystalizovat v konečné řešení a příští rok by se mohlo začít s projekční částí první etapy proměny včetně technického řešení.

js, foto: Mikulovská rozvojová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Víťův brácha

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 19. 04. 2024 od 19 hodin Václav Otáhal …