Nemocnice Břeclav už má odběrový stan

U břeclavské nemocnice vyrostl v neděli stan na odběr vzorků od občanů s podezřením na onemocnění koronavirem SARS-Cov-2.

„Odběrové místo vzniká na základě rozhodnutí Krizového štábu Jihomoravského kraje a jeho provoz zajistí Nemocnice Břeclav. Činnost zahájí v pondělí, umístěn je na parkovišti mezi nemocnicí a poliklinikou. Stan je průjezdný a určený pouze pro odběry z okénka osobního vozu, aby byla omezena možná kontaminace okolí. V případě, že indikovaní pacienti k odběru nemají k dispozici osobní automobil, krajská hygienická stanice vyšle do místa bydliště odběrovou sanitku. Podobné místo funguje v rámci kraje pouze ve Fakultní nemocnici Brno, ze Znojma, Brna a Kyjova pak vyjíždějí mobilní odběrové týmy,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta.

„V provozu bude odběrové místo denně od 8 do 16 hod. Obslouží pouze občany, kteří sem budou odesláni Krajskou hygienickou stanicí Brno nebo svým praktickým lékařem. Ve výjimečných případech je tu i pro občany bez doporučení, kteří mají teplotu přes 38 °C. Prosíme o ohleduplnost a o dodržování pokynů personálu, které vycházejí z metodických pokynů nadřízených orgánů. Zvláště v odpoledních hodinách jsou možné delší čekací lhůty,“ uvedl ředitel Nemocnice Břeclav Petr Baťka.

Zdroj: www.breclav.eu

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Odhalení pomníku pilota J. Broučka

BŘECLAV / ulice U Tržiště, Břeclav a kino Koruna 13. 7. 2024 16:00 – 18:00 …