PRVNÍ PORÁŽKA. Ve třetím zápase nové sezony břeclavští hokejisté poprvé prohráli, když doma nestačili na Opavu. Foto: Jiří Holobrádek

Nejprve zaskočili favorita, v dalším zápase ale přišla první porážka

Přerov Lvům nevstřelil ani gól

HC LVI Břeclav – HC ZUBR Přerov 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

BŘECLAV (hcb) – Břecflavští hokejisté dokonale zaskočili favorita II. ligy.

Domácí už ve 2. dali gól, ale sudí ho pro posunutí brány neuznal. Za další dvě minuty už ale domácí ujeli do přečíslení tří na jednoho, které zakončil po přihrávce Kubáče střelou z první kapitán Radek Zháňal. Přerovští byli zaskočení, ale vedení se podařilo Lvům navýšit až v závěru úvodní dvacetiminutovky. Další přečíslení zakončil Ondřej Kubáč.

Ve druhé třetině po sérii nevyužitých šancí na obou stranách přišel další gól až v polovině zápasu. Opět padl do přerovské sítě. V přesilovce našla přihrávka Směřičky Kristiana Kučeru, který doklepl puk do sítě. Tím vyhnal přerovského Vojtka z brány, ale ani jeho nástupce Slovák si moc dobře nevedl. Nejenže dostal ve 38. minutě po individuálním průniku Kristiana Kučery další gól, ale při pokusu o zákrok se zranil a Vojtek musel po sedmi minutách zpět do klece.

Třetí třetina už byla v režii domácího celku, který si hlídal luxusní náskok a snažil se, aby neinkasoval. Pátý gól přidal Martin Červenka v 51. minutě ve dvojnásobné přesilovce.

Branky a nahrávky: 4. Zháňal (Kubáč, Beneš), 19. Kubáč (Zháňal, Svoboda), 31. Kučera (Směřička, Tobola), 37. Kučera (Dittrich, Tobola), 51. Červenka (Kučera)

HC LVI BŘECLAV: Šurý – Směřička, Miklík, Svoboda, Beneš (A), Dittrich, Novák (A) – Kubáč, Nováček, Zháňal (C) – Tobola, Červenka, Kučera – Buhaj, Medřický, Blaha

Další výsledky: Opava – Frýdek-Místek 3:1, Valašské Meziříčí – volno, Vsetín – Hodonín 1:2pp, Technika Brno – Poruba 2:3, Karviná – Nový Jičín 3:9.

Potřetí to Lvům doma nevyšlo

HC LVI Břeclav – HC Slezan Opava 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

BŘECLAV (hcb) – Třetí výhodu domácího ledu břeclavští hokejisté využít nedokázali.

Tentokrát měl soupeř lepší vstup do utkání. Už v 5. minutě propálil v první přesilovce Opavy hradbu těl před sebou obránce Tichý. Lvi poté nevyužili dvojnásobnou přesilovku, za což je vzápětí Slezané potrestali. Ve 14. minutě zchladil dvě stovky břeclavských diváků Baďura. Břeclav se brzy snížila. Ve vlastním oslabení dobře napadal Kristian Kučera, vypíchl v obranném pásmu Opavy kotouč obránci Slezanu a snížil.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se začínalo odznovu, když vyrovnal Tomáš Buhaj. Jenže hosté byli i nadále aktivnějším týmem a jen díky Šurému svítil na tabuli až do poloviny zápasu remízový stav. Pak přišla klíčová pětiminutovka zápasu, během které se hosté dvakrát trefili za záda břeclavského brankáře. Lvi odpověděli jen jednou. Dominik Tobola projel po levé straně až k brance a snížil. V závěru zajímavé třetiny ještě Šurý chytil trestné střílení hostujícího Vítka.

Břeclav vsadila v závěrečném dějství vše na útok, ale své šance nevyužila. A pak Lvi špatně vyhodili kotouč a Vítek ve 45. minutě definitivně rozhodl.

Branky a nahrávky: 18. Kučera, 23. Buhaj (Směřička), 38. Tobola (Kučera) – 5. Tichý (Polok, Herman), 14. Baďura (Měch, Galvas), 33. Vítek (Baďura, Měch), 35. Černý (Tichý, Polok), 46. Vítek (Baďura)

HC LVI BŘECLAV: Šurý – Směřička, Miklík, Svoboda, Beneš, Dittrich, Novák) – Kubáč, Nováček, Zháňal – Červenka, Tobola, Kučer – Buhaj, Medřický, Blaha – Průdek.

Další výsledky: Frýdek-Místek – V. Meziříčí 3:2pp, Přerov – Nový Jičín 2:1 pp, Hodonín – Technika Brno 1:2 sn, Vsetín – volno, Poruba – Karviná 4:3 pp.