Návštěvnost Salonu vín byla opět rekordní

VALTICE (juh) – Degustační expozice Salonu vín zaznamenala za rok 2014 (tj. od března 2014 do ledna 2015) meziroční nárůst návštěvnosti o 16 %.

Šestnáctiprocentní meziroční nárůst návštěvnosti znamenal, že v roce 2014 absolvovalo některý z degustačních programů Salonu vín 17.754 návštěvníků, oproti 15.280 v předchozím roce.

„Celková návštěvnost expozice je však minimálně dvojnásobná, protože evidujeme jen návštěvníky, kteří si zaplatili některý z degustačních programů. Více než polovina návštěvníků však navštěvuje expozici zdarma bez degustace za účelem prohlídky nebo nákupu lahví. Odhadujeme tak, že Salonem vín loni prošlo něco mezi čtyřiceti a padesáti tisíci návštěvníků,“ komentoval loňskou návštěvnost ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Nejoblíbenějším programem Salonu vín zůstává tzv. volná degustace, tedy program s unikátní možností individuálně a ve vlastním tempu ochutnávat umístěná vína. Setrvalému zájmu se pak těší také řízené degustace pro skupiny a individuální degustace z degustačního automatu.

„Velkým oceněním je pro nás vedle stále rostoucího počtu návštěvníků také jejich ochota nás doporučit a podělit se o své pozitivní zkušenosti se Salonem vín. Jen díky jejich hlasům jsme se tak stali TOP vinařským cílem České republiky,“ doplnil Krška.

Kompletní složení Salonu vín pro rok 2015 zveřejní Národní vinařské centrum 11. února. Slavnostní vyhlášení a předání diplomů úspěšným vinařům pak proběhne ve Valticích v podvečer 27. února a od soboty 28. února bude opět degustační expozice otevřena veřejnosti.

Pro nadcházející ročník Salon vín přichystal novou degustační místnost a rozšíření prezentace pro smartphony a tablety o anglickou verzi.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …