Na svatomartinský přípitek historickým autobusem Praga

VALTICE, LEDNICE (mis) – Druhý ročník Svatomartinského přípitku Lednicko – valtického areálu proběhne v letošním roce ve dvou místech a ve dvou stanech.

Mezi velkokapacitním stanem na náměstí ve Valticích a stanem v areálů Lázní Lednice bude organizovaná kyvadlová autobusová doprava historickým autobusem Praga RND. Letošní Svatomartinský přípitek v LVA tak bude mít českou premiéru, kdy návštěvník může během jednoho dne ochutnat Svatomartinské víno ve dvou místech.

V letošním roce bude podruhé k dispozici Svatomartinský stan s víny výrobců z Lednicko – valtického areálu – tentokrát v Lednici, kde 11. 11. od 11 hod zacinkají skleničky a budeme si moci připít vínem z nové úrody 2014. Svatomartinská a mladá vína ve stanu budou reprezentovat výměru větší než 2.100 ha vinic, nalézající se v území Místní akční skupiny  Vinařská.

A co by to bylo za mladé víno bez husí pečínky? I na gurmány je pamatováno, akci budou doprovázet husí a drůbeží speciality od místních provozovatelů restaurací.

Po celou dobu akce bude jezdit kyvadlově historický autobus Praga RND mezi Lednicí a Valticemi, kde ve stejný čas bude v provozu na valtickém náměstí Svatomartinský stan s víny místních vinařů. V Česku jde o originální a jedinečnou možnost v jednom dni zažít atmosféru ve dvou stanech a ochutnat vína i místní husí dobroty na více místech.

Akci již podruhé pořádá Místní akční skupina Vinařská, v letošním roce ve spolupráci s agenturou Fest Pro a místní organizací Svazu zahrádkářů Lednice. Partnery akce jsou město Valtice, obec Lednice, Vinařský fond ČR, Lázeňský dům Perla a Spa Resort Lednice.

V loňském roce založená tradice pokračuje letos dvěma stany a příští rok budou pravděpodobně v provozu již stany tři. Která další obec nabídne možnost hostování Svatomartinského stanu v roce 2015 na svém území, bude předmětem dohody starostů měst a obcí LVA právě 11. 11. v Lednici a Valticích.

211.15.plk-svmartin_A3_2014

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …