il.foto Foto:Adam Krátký

Na Lapači rozhodovaly přesilovky. Valaši jich proměnily více a zvítězili 4:1

Vsetín – Čtvrtou porážku v řadě si připsali hokejisté Břeclavi ve Vsetíně. Tomu se podařil útok na druhé místo v tabulce, když Břeclavany přehrál na vlastním ledě 4:1. Přitom Lvi po první třetině vedli, když se trefil počtvrté v sezoně obránce Tomáš Dittrich. Valaši ale v dalším průběhu utkání proměnili tři přesilovky a zlomili tak odpor Jihomoravanů. Čtvrtou branku jim přibalili na cestu domů dvě minut přes koncem. Lvi se tak vrací s prázdnou, protože ale prohrálo i Valašské Meziříčí, na jejich tříbodovém náskoku na osmé pozici se nic nemění. Ve středu čeká Břeclav domácí miniderby s brněnskou Technikou.

Lvi nezačali utkání na Lapači vůbec špatně, přesně tak aktivně, jak ukončili minulé utkání proti Bobrům. Nutno dodat, že domácí jim to ulehčovali nedisciplinovaností, když hned čtyřikrát putovali na trestnou lavici. A jednu z těchto početních výhod Břeclavané proměnili v úvodní branku. V 15. minutě pálil Roman Průdek a před brankou tečoval kotouč do sítě stínící Tomáš Dittrich. Nutno však dodat, že domácí měli také několik dobrých příležitostí, které ovšem pokryl gólman Šurý.

Také na začátku druhého dějství to byli hlavně domácí, kteří častěji usedali na trestnou lavici. Jenže Břeclavané, už toho využít nedokázali. Jak správně naložit s početními výhodami, jim Vsetínští brzy názorně ukázali. Druhou přesilovku v utkání využil druhou dorážkou veterán Ambruz a poslal Směřičku předčasně z trestné lavice. Za chvíli ovšem za katr putoval další břeclavský obránce Fejt a Valaši během čtyř minut utkání otočili. Tentokrát dostal puk do jízdy domácí kanonýr Kolařík a nedal Šurému šanci. To domácí nakoplo, ale břeclavský brankář hasil veškeré snahy zelenožlutých o navýšení vedení.

A břeclavský brankář byl klíčovou postavou svého týmu i v úvodu závěrečného dějství. Naděje Břeclavanů alespoň na remízu držel až do 49. minuty. To se, jak jinak než v přesilovce, prosadil podruhé tento večer Kolařík, když přesně zakončil ukázkovou kombinaci na jeden dotek. V ten moment se hra Břeclavanů se rozpadla a na ledě už bylo jen jediné mužstvo. Poslední hřebíček do břeclavské rakve si pomyslně zatloukli hostující hráči sami. Přečíslení dvou Valachů na jediného Břeclavana skončilo odrazem puku od bruslí Medka do vlastní sítě. Nic na tom nezměnila ani dvojnásobná přesilovka Lvů v samém závěru. I v ní demoralizovaní Břeclavané téměř inkasovali.

Autor: Martin Daneš
Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Kluky bych po dnešním zápase nezatracoval, v momentálním rozpoložení asi nemáme na to, abychom se Vsetínem hráli celý zápas vyrovnaný hokej. První třetina byla super, tam jsme domácí i přestříleli. Potom ale rozhodly přesilovky, které oni s lehkostí využili a my ne. Po třetím gólu to s námi zamávalo, ale aspoň jsme sehráli důstojnou roli. Dobré utkání odehrál nový obránce Vlček, i když se zase po druhé třetině zranil Miklík. Naštěstí Bobři také prohráli, takže stále naše šance na play-off žije. Kvalita na straně domácích tam je, mají dobře postavený tým, mají diváckou podporu, jejich vítězství je zasloužené.“

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „První polovinu zápasu jsme nehráli dobře, nemohli jsme se dostat do tempa. Několik vyloučení na hraně nám vzalo jistý elán a vlivem toho byli někteří hráči studení, nemohli jsme se do toho dostat a drželi jsme nulu. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, a paradoxně, i když jsme přesilovky nehráli dobře, jsme v nich dali dva góly a utkání otočili. Ve třetí třetině ten výkon byl lepší a hru jsme měli pod kontrolou. Soupeře jsme přehrávali, vstřelili jsme další dva góly a zápas jsme dovedli do vítězného konce, dá se říct bez větších komplikací. Jsme rádi za ty tři body, ale na druhou stranu je trošku škoda, že neumíme některá utkání odehrát více v klidu, že každý zápas je v podstatě přetahovaná o dva tři góly. Ale snad se naučíme tyto vyrovnané zápasy zvládat, abychom v play-off všechna utkání dotáhli do konce a hráli pořád naplno.“

VHK VSETÍN – HC LVI BŘECLAV 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Ambruz (Hrazdira, Nedbálek), 33. Kolařík (Vaněk, Nedbálek), 49. Kolařík (Vaněk, Zúbek), 58. Slováček (Hrazdira) – 16. Dittrich (Průdek)

Vyloučení: 10:8, navíc Fejt (BV) OT 10 minut, využití: 3:1, Rozhodčí: Kubičík – Štěpán, Hanzlík, Diváků: 1190

VHK Vsetín: Hromada – Tesařík, Grebenjuk, Nedbálek, Vrba, Haloda, Tichý, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Hrazdira, Ambruz – Kubo, Daněk, Kývala – Vítek, Ondráček, Podešva

HC LVI Břeclav: Šurý – Miklík (A), Směřička, Dittrich, Beneš (A), Fejt, Vlček, Höss – Tobola, Červenka, Medřický, Zháňal (C), Průdek, Konečný, Buhaj, Kozel, Kubáč, Papp, Čápek, Medek

Další zápasy 39. kola:
ValMez – Opava 1:3, Nový Jičín – Hodonín 4:6, Karviná – volno, Technika – Frýdek 3:0, Poruba – Přerov hraje se až 16.2.